ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi


 • Ders Tanımı
 • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
  Peyzaj Mimarlığında Disiplinler Arası Çalışmalar PEY222 BAHAR 2+0 S 4
  Öğrenme Çıktıları
  1-Peyzaj Mimarlarının ortak çalışmalar yaptığı meslek disiplinleri ile ilgili bilgileri kavrar.
  2-Ortak çalışmaların hangi durumlarda ve hangi aşamalarda yapılması gerektiğini belirler.
  3-Ortak çalışmalarla ilgili özetler.
 • AKTS / İŞ YÜKÜ TABLOSU
 • EtkinlikKatkı Yüzdesi

  (100)

  SayısıSüresi (Saat)Toplam İş Yükü (Saat)
  Ders Süresi (Hafta x Ders Saati)14228
  Sınıf Dışı Ders Çalışma Süresi (Ön çalışma, pekiştirme)12224
  Ödevler1531030
  Kısa Süreli Sınavlar (sınav + hazırlık) 0000
  Ara Sınavlar (sınav + hazırlık)3011010
  Proje0000
  Laboratuar 0000
  Yarıyıl Sonu Sınavı (sınav + hazırlık) 5512020
  Diğer 0000
  Toplam İş Yükü(Saat)   112
  Toplam İş Yükü(Saat)/ 30 (s)     3,73 ---- (4)
  Dersin AKTS Kredisi   4
 • Ders Akışı
 • Hafta Konular Ön Hazırlık
  1 Peyzaj mimarlarının birlikte çalışmalar yaptığı meslek disiplinlerinin tanıtılması Bu dersle ilgili ilişkili hiç bir kitap bulunmamaktadır. Derste her hafta değişik bir meslek disiplini ile yapılması gereken çalışmalar anlatılmaktadır. Araştırma internet üzerinden yapılarak yorumlanacaktır.
  2 Peyzaj mimarlığı ile şehir bölge planlama meslek disiplininin ilişkisi Bu dersle ilgili ilişkili hiç bir kitap bulunmamaktadır. Derste her hafta değişik bir meslek disiplini ile yapılması gereken çalışmalar anlatılmaktadır. Araştırma internet üzerinden yapılarak yorumlanacaktır.
  3 Peyzaj mimarlığı ve mimarlık meslek disiplininin ilişkisi Bu dersle ilgili ilişkili hiç bir kitap bulunmamaktadır. Derste her hafta değişik bir meslek disiplini ile yapılması gereken çalışmalar anlatılmaktadır. Araştırma internet üzerinden yapılarak yorumlanacaktır.
  4 Peyzaj mimarlığı ve iç mimarlık meslek disiplininin ilişkisi Bu dersle ilgili ilişkili hiç bir kitap bulunmamaktadır. Derste her hafta değişik bir meslek disiplini ile yapılması gereken çalışmalar anlatılmaktadır. Araştırma internet üzerinden yapılarak yorumlanacaktır.
  5 Peyzaj mimarlığı ve grafik tasarımı meslek disiplininin ilişkisi Bu dersle ilgili ilişkili hiç bir kitap bulunmamaktadır. Derste her hafta değişik bir meslek disiplini ile yapılması gereken çalışmalar anlatılmaktadır. Araştırma internet üzerinden yapılarak yorumlanacaktır.
  6 Peyzaj mimarlığı ve güzel sanatlar alanı ile ilgili meslek disiplininin ilişkisi Bu dersle ilgili ilişkili hiç bir kitap bulunmamaktadır. Derste her hafta değişik bir meslek disiplini ile yapılması gereken çalışmalar anlatılmaktadır. Araştırma internet üzerinden yapılarak yorumlanacaktır.
  7 Peyzaj mimarlığı ve endüstriyel tasarım meslek disiplininin ilişkisi Bu dersle ilgili ilişkili hiç bir kitap bulunmamaktadır. Derste her hafta değişik bir meslek disiplini ile yapılması gereken çalışmalar anlatılmaktadır. Araştırma internet üzerinden yapılarak yorumlanacaktır.
  8 Ara Sınav
  9 Peyzaj mimarlığı ve inşaat mühendisliği meslek disiplininin ilişkisi Bu dersle ilgili ilişkili hiç bir kitap bulunmamaktadır. Derste her hafta değişik bir meslek disiplini ile yapılması gereken çalışmalar anlatılmaktadır. Araştırma internet üzerinden yapılarak yorumlanacaktır.
  10 Peyzaj mimarlığı ve elektrik mühendisliği meslek disiplininin ilişkisi Bu dersle ilgili ilişkili hiç bir kitap bulunmamaktadır. Derste her hafta değişik bir meslek disiplini ile yapılması gereken çalışmalar anlatılmaktadır. Araştırma internet üzerinden yapılarak yorumlanacaktır.
  11 Peyzaj mimarlığı ve makine mühendisliği meslek disiplininin ilişkisi Bu dersle ilgili ilişkili hiç bir kitap bulunmamaktadır. Derste her hafta değişik bir meslek disiplini ile yapılması gereken çalışmalar anlatılmaktadır. Araştırma internet üzerinden yapılarak yorumlanacaktır.
  12 Peyzaj mimarlığı ve ziraat mühendisliği meslek disiplininin ilişkisi Bu dersle ilgili ilişkili hiç bir kitap bulunmamaktadır. Derste her hafta değişik bir meslek disiplini ile yapılması gereken çalışmalar anlatılmaktadır. Araştırma internet üzerinden yapılarak yorumlanacaktır.
  13 Peyzaj mimarlığı ve çevre mühendisliği meslek disiplininin ilişkisi Bu dersle ilgili ilişkili hiç bir kitap bulunmamaktadır. Derste her hafta değişik bir meslek disiplini ile yapılması gereken çalışmalar anlatılmaktadır. Araştırma internet üzerinden yapılarak yorumlanacaktır.
  14 Peyzaj mimarlığı ve orman mühendisliği meslek disiplininin ilişkisi Bu dersle ilgili ilişkili hiç bir kitap bulunmamaktadır. Derste her hafta değişik bir meslek disiplini ile yapılması gereken çalışmalar anlatılmaktadır. Araştırma internet üzerinden yapılarak yorumlanacaktır.
  15 Peyzaj mimarlığı ve maden mühendisliği meslek disiplininin ilişkisi Bu dersle ilgili ilişkili hiç bir kitap bulunmamaktadır. Derste her hafta değişik bir meslek disiplini ile yapılması gereken çalışmalar anlatılmaktadır. Araştırma internet üzerinden yapılarak yorumlanacaktır.
  Ön Koşul Yok
  Ders Dili Türkçe
  Koordinatör Prof. Dr. Nazan KUTER
  Dersi Verenler

  1-)Doktor Öğretim Üyesi Özgür Burhan Timur

  Ders Yardımcıları -
  Kaynaklar Ders kitabı bulunmamaktadır.
  Yardımcı Kitap 1. Altunkasa, M.F.1998.Peyzaj Mimarlığı, Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Yardımcı Ders Kitabı No:D-19, Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Ofset Atölyesi, Adana, 60 sy. 2. Öztan,Y. 2004. Yaşadığımız Çevre ve Peyzaj Mimarlığı, Tisimat Basım Sanayi,
  Dersin Amacı Peyzaj Mimarlığının farklı meslek disiplinleri ile ilişkisinin kavranmasıdır.
  Dersin İçeriği Ders kapsamında her hafta farklı bir meslek disiplini ile peyzaj mimarının ortak yapması gerekli olan çalışmalar anlatılacaktır.
 • Program Yeterlilik Çıktıları
 • Program Yeterlilik Çıktıları Katkı Düzeyi
  1 Peyzaj Planlama bilgi ve becerisine sahip olur. 3
  2 Peyzaj Tasarım bilgi ve becerisine sahip olur. 3
  3 Peyzaj Yönetimi bilgi ve becerisine sahip olur. 3
  4 Bitki tanıma ve kullanabilme becerisine sahip olur. -
  5 Bitki yetiştirme teknikleri ve bakımı hakkında bilgi sahibi olur. -
  6 Doğal ve kültürel çevrede farkındalık ve algılama yeteneğine sahip olur. -
  7 Yapısal, fiziksel ve estetik işlevliği olan yaratıcı konstrüksiyon detayları geliştirebilir. -
  8 İki ve üç boyutlu düşünme yeteneği kazanır. 3
  9 Temel bilgisayar becerileri ile bilgi işlem teknolojilerini, mesleki gelişimi destekleyecek düzeyde kullanabilir. -
  10 Alanı ile ilgili mevzuata hakim olur. 4
  11 Mesleki etik ve toplumsal sorumluluk bilincine sahip olur. 5
  12 Bireysel ve/veya ekip çalışmalarında görev ve sorumluluk alabilir. 5
  13 Yaşam boyu öğrenmenin ve kendini geliştirmenin önemini benimseyerek ulusal ve uluslararası gelişmeleri bu yönde takip edebilir. 4
  14 Sorunlara akılcı, pratik ve kısa sürede çözüm üretme. 4
  15 Doğal ve kültürel peyzaj alanlarına ilişkin verileri analiz etme, değerlendirme ve yorumlama yetisine sahip olur. -
  Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster