ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Malzeme Bilgisi II CİT106 BAHAR 2+0 Z 3
    Öğrenme Çıktıları
    1-Polimer malzemeleri tanımlar.
    2-Odun ve Odun kompoziti malzemeleri tanımlar.
    3-Bağlayıcı malzemeleri (çimento, kireç, alçı) tanımlar.
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Öğr.Gör. Müzeyyen AKSÖZ ŞEN
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar K1:Toydemir,N., Gürdal,E., Tanaçan,L. 2000; Yapı Elemanı Tasarımında Malzeme, Literatür Yayıncılık, İstanbul, Cimilli,T.1986; K2:Malzeme Bilgisi Prof. Dr. Ahmet Çetin Can 2010.
    Yardımcı Kitap -
    Dersin Amacı Bu ders ile Polimer malzemeler, Odun ve Odun kompoziti malzemeler, alçı, kartonpiyer, Bağlayıcı malzemeler (Çimento, kireç, alçı) ; Beton; Beton elemanlar; Özel betonlar,Harçlar, Sıvalar; Boyalar; Cam malzemeler; Metal malzemeler ve bu malzemelerin türleri, bileşenleri, sınıflandırılması, üretim biçimleri, özellikleri, kullanım yerleri, kullanım amacı ve uygulama biçimleri. gibi dekorasyonda kullanılan malzemelerin tanınması ve özellikleri hakkında bilgi verilmesi hedeflenmektedir.
    Dersin İçeriği Polimer malzemeler, Odun ve Odun kompoziti malzemeler, alçı, kartonpiyer, Bağlayıcı malzemeler (Çimento, kireç, alçı) ; Beton; Beton elemanlar; Özel betonlar, Özel betonlar, Harçlar, Sıvalar; Boyalar; Cam malzemeler; ve bu malzemelerin türleri, bileşenleri, sınıflandırılması, üretim biçimleri, özellikleri, kullanım yerleri, kullanım amacı ve uygulama biçimleri Metal malzemeler ve bu malzemelerin türleri, bileşenleri, sınıflandırılması, üretim biçimleri, özellikleri, kullanım yerleri, kullanım amacı ve uygulama biçimleri
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster