ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Sağlık Kurumlarında Finansal Yönetim SAY303 GÜZ 3+0 Z 6
    Öğrenme Çıktıları
    1-Finansal raporlama araçlarını açıklar.
    2-Finansal planlama yöntemlerini uygular.
    3-İşletme sermayesi yönetimi, nakit ve benzeri varlıkları açıklar
    4-Alacakların yönetimi, stok yönetimi, sermaye bütçelemesi ve yatırım kararları, riskli yatırım projeleri analiz eder.
    5-Yabancı kaynakların yönetimi, öz kaynakların yönetimi, sermaye maliyeti ve fiyatlandırma konularını açıklar.
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Arş. Gör. Murat KONCA
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar K1: İsmail Ağırbaş, (2014). Sağlık Kurumlarında Finansal Yönetim ve Maliyet Analizi, Siyasal Kitapevi. K2: Öztin Akgüç, Finansal yönetim ISBN: 978975742909/8, Edition: 9. baskı (8`nci baskıdan tıpkı basım), Yayın Bilgileri: İstanbul : Avcıol Basım Yayın. K3: Mikail Altan (2004), Uygulamalı finans : örnek problemler ve çözümleri, ISBN: 9789755916194 Yayın Bilgileri: İstanbul : Atlas.
    Yardımcı Kitap -
    Dersin Amacı Sağlık kurumlarında finansal yönetim dersi ile, öğrencilere; finansman fonksiyonunun ve genel işletmeler ile hastane işletmeleri açısından finansal amaçlar, kamu hastane işletmelerinde finansal yönetim, finansal yönetim aracı olarak işletme bütçeleri, genel işletmeler ve hastane işletmelerinde finansal yönetim politikaları konularında bilgi kazandırmak amaçlanmaktadır.
    Dersin İçeriği Finansman fonksiyonunun ve genel işletmeler ile hastane işletmeleri açısından finansal amaçların tanımı, kamu hastane işletmelerinde finansal yönetim, finansal yönetim aracı olarak işletme bütçeleri, genel işletmeler ve hastane işletmelerinde finansal yönetim politikaları.
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster