ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Yönetimde Çağdaş Yaklaşımlar SAY424 GÜZ-BAHAR 2+0 S 4
    Öğrenme Çıktıları
    1-Farklı yönetim teorileri hakkında fikir sahibi olur.
    2-Yönetimdeki alanındaki güncel konuları anlayabilir ve yorumlar
    3-Yönetim alanındaki farklı güncel konuları ilişkilendirebilir ve bütüncül bir yaklaşımla değerlendirir
    4-Günümüz işletmeleri için bilgi ve yenilik yönetiminin önemini kavrar.
    5-Stresli dönemlerde ve kriz anlarında gerçekleştirilmesi gereken faaliyetleri sıralar
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Ülkühan Bike ESEN Dr. Öğr. Üyesi Sinan BULUT Dr. Öğr. Üyesi Banuçiçek YÜCESAN
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Ülkühan Bike ESEN Dr. Öğr. Üyesi Sinan BULUT Dr. Öğr. Üyesi Banuçiçek YÜCESAN
    Kaynaklar Tamer Koçel, (2010). İşletme Yöneticiliği, Yönetim ve Organizasyon, Organizasyonlarda Davranış, Klasik-Modern-Çağdaş ve Güncel Yaklaşımlar, Beta Basım Yayın Dağıtım. Sefa Çetin, Guzel Sadykova ve Şükran Sırkıntıoğlu Yıldırım (Edt.), (2019). Çağdaş Yönetim Yaklaşımları, Gazi Kitabevi.
    Yardımcı Kitap -
    Dersin Amacı Öğrencilerin, yönetim alanındaki yeni yaklaşımlar hakkında bilgi sahibi olmaları amaçlanmaktadır.
    Dersin İçeriği Sistem ve Durumsallık Yaklaşımı; Matriks Organizasyon Yapıları; Öğrenen Organizasyonlar; Sanal Organizasyonlar; Şebeke Organizasyonlar; Temel (Öz, Çekirdek) Yetenek; Dış Kaynaklardan Yararlanma; Kıyaslama; Küçülme ve Kademe Azaltma; Personel Güçlendirme; Kurumsal Yönetim; Sosyal Sorumluluk; Toplam Kalite Yönetimi; Bilgi Yönetimi; Yenilik Yönetimi; Kriz Yönetimi; Stres Yönetimi.
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster