ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Okul Öncesi Eğitim Programları ÇGE212 BAHAR 2+0 Z 3
    Öğrenme Çıktıları
    1-Eğitim programının öğeleri, ilke ve standartlarını sıralar.
    2-Eğitim programı planlama, uygulama ve değerlendirme süreçlerini planlar.
    3-Çocukların öğrenmelerini kolaylaştıracak yöntem ve materyal seçer.
    4-Eğitim programında aile katılımını gerçekleştirir.
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Dr. Öğretim Üyesi Nihan Feyman GÖK
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar K1. MEB Okul Öncesi Eğitim Programı (2013). Milli Eğitim Yayınları. K2. M. Toran. (2020). Okul Öncesi Eğitimde Program.Pegem Akademi.
    Yardımcı Kitap YK1. Savcı, İ. (2019). Evde ve Okulda Adım Adım Montessori Etkinlikleri, Kitap Seç Yayınları. YK2. İnan, H.Z. (2012). Reggio Emilia Yaklaşımı ve Proje Yaklaşımı,Anı Yayıncılık. YK3. Pensilvanya Okul Öncesi Eğitim Öğrenme Standartları (2016) https://www.education.pa.gov/Documents/Early%20Learning/Early%20Learning%20Standards/Early%20Learning%20Standards%20Kindergarten%202016.pdf
    Dersin Amacı Erken çocukluk eğitim programının öğeleri, ilke ve standartları, aile katılımının nasıl gerçekleştirileceği, planlama, uygulama ve değerlendirme süreçleri konusunda bilgilendirmek, çocukların öğrenmelerini kolaylaştıracak yöntem ve materyal seçme becerisini kazandırmak, ülkemizde ve dünyada kullanılan eğitim programlarını inceleyerek karşılaştırmak.
    Dersin İçeriği Eğitim Programı ve Program Geliştirme Kavramları, Okul Öncesi Eğitimin Temel Amaçları, MEB 2013 Okul Öncesi Eğitim Programı-1 (Planlama-Uygulama-Değerlendirme), Programın Uygulanmasında Öğretmenin Rolü (Gelişime Uygunluk Kavramı), Okul Öncesinde Eğitim Ortamı ve Tasarımı, Okul Öncesi Eğitim Programı ve Aile Katılımı, Program Yaklaşımları (Montessori), Program Yaklaşımları (Reggio Emilio), Program Yaklaşımları (High Scope), Program Yaklaşımları (Waldorf), Program Yaklaşımları (Proje Yaklaşımı), Öğrenme Standartları (Pensilvanya Programı)
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster