ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Çocuk Gelişiminde Alan Çalışmaları ÇGE309 GÜZ 1+7 Z 7
    Öğrenme Çıktıları
    1-Çocukların farklı alanlardaki gelişimlerini değerlendirir.
    2-Farklı özellikteki ve gelişim dönemindeki çocuklara yönelik hazırladığı eğitim etkinliklerini uygular.
    3-Çocukların gelişimlerini destekleme konusunda ailelere rehberlik eder.
    4-Çocuklarla ilgili okul öncesi eğitim kurumu, özel eğitim kurumu, çocuk yuvası ve yetiştirme yurdu, hastane gibi kurumların özelliklerini açıklar.
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Öğr. Gör. Dr. Gül KADAN
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar K1. Erdoğan, S. (2017). Çocuk Gelişiminde Alan Çalışmaları. (1. Baskı). Eskişehir: Anadolu Üniversitesi Yayınları K2: Temel, F. (2013). Aile Eğitimi ve Erken Çocukluk Eğitiminde Aile Katılım Çalışmaları. (2. Baskı). Ankara: Anı Yayıncılık. K3: Temel, Z.F. & Aral, N. (2018). Gelişimsel Destek Programları-1 (1. Baskı)Ankara: Hedef Yayınları K4: Boz. M. (2018). Erken Çocuklukta Gözlem ve Değerlendirme. (1. Baskı). Ankara: Anı Yayıncılık. K5: Temel, Z.F. & Aral, N. (2018). Gelişimsel Destek Programları-2. (1. Baskı) Ankara: Hedef Yayınları.
    Yardımcı Kitap YK1: Bütün- Ayhan, A. (2015). Hasta Çocukların Gelişimi ve Eğitimi. (1. Baskı). Eskişehir: Anadolu Üniversitesi Yayınları. YK2: Temel, Z.F. (2018). Erken Çocukluk Eğitiminde Yaklaşımlar ve Programlar. (5. Baskı). Ankara: Vİze Yayıncılık. YK3: Aral, N. & Gürsoy, F. (2011). Özel Eğitim Gerektiren Çocuklar ve Özel Eğitime Giriş. (1. Baskı). İstanbul: Morpa Yayınları.
    Dersin Amacı Normal gelişim gösteren çocuklar ile gelişimsel açıdan sorunları olan çocuklara (engelli, suçlu, korunmaya muhtaç, sokakta yaşayan vb.) ilişkin verilen teorik bilgileri sahada uygulama ile ilgili yeterlilikler kazandırmaktır.
    Dersin İçeriği Alan çalışması olarak belirlenen kurumu işleyiş ve hizmetler konusunda gözleme, Çocukların gelişimini değerlendirme, etkinlik ve eğitim programları hazırlama-uygulama, ailelere rehberlik etme, Alan çalışmasını değerlendirme.
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster