ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Özel Eğitim Uygulaması I ÇGE407 GÜZ 1+8 Z 8
    Öğrenme Çıktıları
    1-Özel gereksinimi olan çocukların özellikleri tanımlar.
    2-Özel gereksinimi olan çocukların eğitim gereksinimlerini değerlendirir.
    3-Özel gereksinimi olan çocuklara uygun eğitim yöntemlerini yorumlar.
    4-Özel gereksinimi olan çocukların gelişimsel ihtiyaçlarına uygun hedefler belirler.
    Ön Koşul Özel Eğitime Giriş dersini almış olmak.
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Doç. Dr. Nazan KAYTEZ
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar K1. Özsoy, Y., Özyürek, M. ve Eripek, S. 2001.Özel eğitime giriş. Karatepe Yayınları, Ankara. K2. Ataman, A. 2003. Özel eğitime giriş. Gündüz Eğitim ve Yayıncılık, Ankara.
    Yardımcı Kitap -
    Dersin Amacı Özel gereksinimi olan çocukların özelliklerine ve eğitim gereksinimlerine uygun eğitim programlarını planlama, uygulama ve değerlendirme ile ilgili yeterlikleri kazandırmaktır.
    Dersin İçeriği Özel gereksinimi olan çocukların özelliklerini tanıma, Özel gereksinimi olan çocukların eğitim gereksinimlerini değerlendirme, Özel gereksinimi olan çocuklara uygun eğitim yöntemlerini yorumlama, Özel gereksinimi olan çocukların gelişimsel ihtiyaçlarına uygun hedefler belirleme, Özel gereksinimi olan çocuklara uygun eğitim ortamlarını düzenleyebilme, Özel gereksinimi olan çocuklar için uygulama sürecini planlama, uygulama ve değerlendirme.
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster