ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Drama ÇGE207 GÜZ 1+2 Z 5
    Öğrenme Çıktıları
    1-Dramaya ilişkin kavramları tanımlar.
    2-Dramanın aşamalarını sıralar.
    3-Drama, oyun, tiyatro arasındaki farkları sıralar.
    4-Dramanın çocuk gelişimi üzerindeki etkisini tartışır.
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Doç. Dr. Nazan KAYTEZ
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar K1. Ömeroğlu, E. (2005). Okul Öncesi Eğitimde Drama. Ankara: Kök Yayıncılık, K2. Adıgüzel, Ö. (2012). Eğitimde Yaratıcı Drama. Ankara: Ankara: Naturel Yayıncılık.
    Yardımcı Kitap -
    Dersin Amacı Bu ders öğrencilere; yaratıcılık, yaratıcı düşünce, yaratıcı düşüncenin gelişimi, yaratıcılığın gelişimini engelleyen faktörler, yaratıcılığın gelişmesinde eğitimcinin rolü, drama ile ilgili kavramlar, eğitimde drama, dramının önemi, özellikleri, yaratıcı dramanın yararları, yaratıcı drama liderinin özellikleri, dramada eğitim ortamının hazırlanması ile ilgili konular hakkında bilgi vermeyi amaçlar.
    Dersin İçeriği Drama ile ilgili temel kavramlar, dramanın tarihçesi, eğitim ve öğretimde drama, drama türleri, dramanın önemi ve özellikleri, dramanın yararları, drama lideri, dramada eğitim ortamı, drama materyalleri, drama teknikleri, dramanın uygulama aşamaları, yaratıcı drama etkinlikleri, yaratıcı drma etkinliklerinin değerlendirilmesi, özel eğitimde drama
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster