ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Okul Öncesi Eğitim Uygulaması I ÇGE405 GÜZ 1+16 Z 16
    Öğrenme Çıktıları
    1-Okul öncesi eğitimin amaç ve ilkelerini sentezler.
    2-Okul öncesi eğitim programları planlanırken dikkate alınan faktörleri belirtir.
    3-Aylık plan ve günlük eğitim akışını oluşturur.
    4-Günlük eğitim akışına uygun etkinlikler planlar.
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Nihan FEYMAN GÖK
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar K1. Milli Eğitim Bakanlığı Okul öncesi Eğitim Programı ( 36-72 Aylık Çocuklar İçin). MEB Yayınları.
    Yardımcı Kitap -
    Dersin Amacı Okul öncesi dönem çocuklarına yönelik aylık programların ve günlük eğitim akışının planlanması, uygulanması ve değerlendirilmesi ile ilgili yeterlilikler kazandırmak.
    Dersin İçeriği Okul Öncesi Eğitimi Programının Tanıtımı, Farklı yaş grupları için günlük eğitim akışı oluşturma, Okul Öncesi Eğitimi Ortamı ve Öğrenme Merkezleri oluşturma, Çocukların, programın ve öğretmenin değerlendirilmesi, Günlük eğitim akışı uygulama, Günlük eğitim akışı değerlendirme, Okul öncesi dönem çocuklarına yönelik günlük eğitim akışı oluşturma, Okul öncesi dönem çocuklarına yönelik günlük eğitim akışı uygulama, Okul öncesi dönem çocuklarına yönelik günlük eğitim akışı değerlendirme, Farklı yaş grupları için günlük eğitim akışı uygulama, Farklı yaş grupları için günlük eğitim akışı uygulama ve değerlendirme, Karma yaş grubu için günlük eğitim akışı uygulama, Karma yaş grubu için günlük eğitim akışı değerlendirme, Gelişim Raporu oluşturma
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster