ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Çocuk Hastalıklarında Beslenme-I BES301 GÜZ 2+2 Z 5
    Öğrenme Çıktıları
    1-Tıbbi beslenme tedavisi sonuçlarını değerlendirir.
    2-Akut veya kronik hastalıkların oluşum nedenlerini açıklar.
    3-Hastalıklara ilişkin klinik ve biyokimyasal farklılıkları yorumlar.
    4-Hastalık türlerine göre diyet planı tasarlar.
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Öğretim Görevlisi Sevinç Bakan
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar 1. Köksal G, Gökmen H. Çocuk Hastalıklarında Beslenme Tedavisi. 1. Baskı, Hatiboğlu Yayınevi, Ankara, 2000. 2. Şanlıer N.(Ed.) Vakalarla Öğreniyorum: Çocuk Hastalıklarında Tıbbi Beslenme Tedavisi 1.Hedef CS Yayıncılık ve Mühendislik, Ankara,2020 3.Şanlıer N.(Ed.) Vakalarla Öğreniyorum: Çocuk Hastalıklarında Tıbbi Beslenme Tedavisi 2.Hedef CS Yayıncılık ve Mühendislik, Ankara,2020 4.Şanlıer N.(Ed.) Vakalarla Öğreniyorum: Çocuk Hastalıklarında Tıbbi Beslenme Tedavisi 3.Hedef CS Yayıncılık ve Mühendislik, Ankara,2020
    Yardımcı Kitap -
    Dersin Amacı Bebeklerde, çocuklarda veya adölesanlarda görülen, doğuştan veya sonradan kazanılmış akut veya kronik çeşitli hastalıkların özelliklerini ve bunlara uygun diyet planlama hakkında bilgi sahibi olunmasını sağlamaktır.
    Dersin İçeriği Çocuklarda Büyümenin İzlenmesi Ve Değerlendirilmesi,Gebelikte, Emziklilikte Beslenme ,0-1 Yaş Çocuk Beslenmesi Ve Anne Sütünün Önemi, Çocukluk Çağı Obezitesi Ve Metabolik Sendromu,Çocuklarda Diyabet Ve Tıbbi Beslenme Tedavisi ,Çocuklarda Diyabet Ve Tıbbi Beslenme Tedavisi,CHO Sayımı,Gestasyonel Diyabet Ve Tıbbi Beslenme Tedavisi,Emilim Bozukluklarında Tıbbi Beslenme Tedavisi ,Emilim Bozukluklarında Tıbbi Beslenme Tedavisi,Doğuştan Metabolizma Hastalıkları Ve Tıbbi Beslenme Tedavisi ,Doğuştan Metabolizma Hastalıkları Ve Tıbbi Beslenme Tedavisi,
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster