ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Toplu Beslenme Sistemleri-I BES306 GÜZ 3+0 Z 3
    Öğrenme Çıktıları
    1-Toplu beslenme sistemine ilişkin kavramları açıklar.
    2-Toplu beslenme hizmetleri veren işletmelerde, yönetim organizasyonlarını ve personel seçimini planlar.
    3-Toplu beslenme hizmetleri veren işletmelerin özelliklerine göre mutfak ve yemekhanenin fiziki koşullarını planlar.
    4-Toplu beslenme hizmetleri veren işletmelerde satın alma yöntemlerini ve satın alma ölçütlerini açıklar.
    5-Hazırlanan teknik ve idari şartnameye göre satın alınan malların kabulüne veya reddine karar verir.
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Öğretim Görevlisi Sevinç Bakan
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar Bilici S., Baş M. 2021. Toplu Beslenme Sistemleri. Hedef CS Yayıncılık ve Mühendislik, Ankara
    Yardımcı Kitap -
    Dersin Amacı Toplu beslenme sistemlerinin gelişimi, TBS`de organizasyon, yönetim süreci, personel seçimi, mutfak planlama ve mutfak-yemekhanenin fiziki koşulları, menü planlama ilkeleri ve menü türleri, standart yemek tarifleri, satın alma türleri ve satın alma şartnameleri konusunda gerekli bilgiler hakkında bilgi sahibi olunmasını sağlamaktır.
    Dersin İçeriği Toplu Beslenme Sistemlerine Giriş, Temel Tanımlar Ve Tarihçe ,Toplu Beslenme Sistemlerinin Sınıflandırılması Ve Temel Özellikleri,,İnsan Kaynakları Yönetimi Ve Personel Görev Tanımları,Toplu Beslenmede Temel Üretim Sitemleri, Üretim Prosesleri Ve Yenilikler ,Toplu Beslenme Sistemlerinde Hazırlama Ve Pişirme I,Toplu Beslenme Sistemlerinde Hazırlama Ve Pişirme II, Toplu Beslenme Sistemlerinde Satın Alma Yönetimi Ve Kabul Kriterleri ,Toplu Beslenme Sistemlerinde Teslim Alma, Depolama Ve Stok Yönetimi,Toplu Beslenme Sistemlerinde Kullanılan Araç- Gereçler I,Toplu Beslenme Sistemlerinde Kullanılan Araç- Gereçler II ,Toplu Beslenme Sistemlerinde Servis Yönetimi I,Toplu Beslenme Sistemlerinde Servis Yönetimi II,Toplu Beslenme Sistemlerinde Maliyet Kontrolü, Toplu Beslenme Sistemlerinde Atık Yönetimi
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster