ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Fizyoterapide Yönetim ve Organizasyon FTR403 GÜZ 2+0 Z 3
    Öğrenme Çıktıları
    1-Yönetim faaliyetinin planlama, karar verme, koordinasyon, organizasyon, yürütme, denetleme faaliyetleri ile ilgili bilgi kazanır.
    2-Farklı yönetim biçimlerini fizyoterapi ve rehabilitasyon hizmetleri ile ilişkilendirerek tanımlar, grup içinde vakayla ilgili çalışmalara katılır.
    3-Yönetim faaliyeti içinde organizasyonlarla ilgili bilgi kazanır.
    4-Toplam kalite yönetimi ve performans ölçümleri ile ilgili bilgi kazanır.
    5-Mesleğin sunumu veya bölümü ile ilgili SWOT Analizi yapma bilgi ve becerisini kazanır, sonuçları sınıf içi ortamda değerlendirerek tartışma becerisini kazanır
    6-SWOT analizi sonucu geliştirdiği çözüm önerilerini postere çevirme becerisi geliştirir.
    7-Kamu ve özel sektöre bağlı hastane, rehabilitasyon merkezleri, huzur evi, spor kulüpleri gibi farklı kurumlarda fizyoterapi ve rehabilitasyon hizmetleri ile ilgili olarak organizasyon yapılarını yerinde gözlem ve anket kullanarak inceler, kütüphane ve web tabanlı kaynaklardan da elde edilen bilgiler ışığında sonuçları sınıf ortamında sunar, ve tartışır.
    Ön Koşul Yok
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Öğr. Gör. Furkan ÖZDEMİR
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar https://www.wcpt.org K1. Tortop N.,İsbir EG., Aykaç B., Yayman H., Özer A. (2007) Yönetim Bilimi, Nobel Yayın Dağıtım, Ankara K2. Kavuncubaşı, Ş., Yıldırım S. (2018). Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi, (5. Baskı). Siyasal Kitapevi, Ankara.
    Yardımcı Kitap -
    Dersin Amacı Sağlık sektörü, hastaneler ve Rehabilitasyon merkezlerindeki yönetim ve organizasyon yapıları ve fizyoterapi ve rehabilitasyon hizmetlerindeki farklı modeller hakkında bilgi kazandırmak ve çeşitli yapıları analız etme becerisini kazandırmak, farklı organizasyonlardın sınıf içi ortamda tartışmasını sağlayarak analız ve sentez becerilerini geliştirmektir.
    Dersin İçeriği Sağlık sektörü, hastaneler ve Rehabilitasyon merkezlerindeki yönetim ve organizasyon yapıları ve fizyoterapi ve rehabilitasyon hizmetlerindeki farklı modeller
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster