ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Ebelikte Öğretim EBE405 GÜZ 2+0 Z 2
    Öğrenme Çıktıları
    1-Öğretime ilişkin temel kavram ve ilkeleri diğer bilgilerle birleştirerek açıklar.
    2-Etkin grup eğitimi yapabilmek için gerekli koşulları sağlar.
    3-Ebelik hizmetlerinde hizmet içi programlar planlar.
    Ön Koşul Derse devam zorunludur.
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Öğr. Gör. Sevilay ERGÜN ARSLANLI
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar K1- Özvarış BŞ. (2016). Sağlığı Geliştirme Ve Sağlık Eğitimi. Hacettepe Üniversitesi Yayınları, Ankara. K2- Arslan S. (2015). Hemşirelikte öğretim ve eğiticinin rolü. Anı Yayınları, Ankara.
    Yardımcı Kitap YK1- Özvarış BŞ. (2016). Sağlığı Geliştirme Ve Sağlık Eğitimi. Hacettepe Üniversitesi Yayınları, Ankara. YK2- Arslan S. (2015). Hemşirelikte öğretim ve eğiticinin rolü. Anı Yayınları, Ankara.
    Dersin Amacı Ebelik öğrencisinin, öğretim programı hazırlayıp bu program doğrultusunda öğretme aktivitelerini uygulamasını sağlamak ve yaratıcı öğretme projelerini yaşama geçirecek ortam oluşturmak. Öğrencilerin, eğitim sürecinin tüm aşamalarına yönelik temel bilgi ve becerileri kazanması amaçlanmaktadır.
    Dersin İçeriği Eğitim süreci, öğrenme modelleri ve aşamaları ve sağlık eğitimi prensipleri, Eğitim Teknolojisi ve Öğretim Yöntemleri, Yaratıcılık, İşbirliğine Dayalı Öğrenme, Eleştirel Düşünme, öğretimde teknoloji kullanımı, Grup eğitim uygulamaları
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster