ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Piyano Öğretim Teknikleri MZK461 BAHAR 2+0 S 3
    Öğrenme Çıktıları
    1-Öğrencinin gelişim özelliklerine ve becerisine göre piyano öğretim yöntemini uygular.
    2-Çeşitli başlangıç piyano metotlarını karşılaştırır.
    3-Öğrencinin seviyesine uygun piyano literatürü oluşturur.
    4-Türk ve yabancı bestecilere ait piyano literatürünü tanır.
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Dr.Öğretim Üyesi Demet AYDINLI GÜRLER
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar K1. Bastien, J.W. (1989). How to teach piano successfully. (3. Baskı). Kjoc Music Company, California. K2. Gültek, B. (2007). Piyano. (1. Baskı). Epilog, Ankara. K3. Ercan, N. (2008). Piyano eğitiminde ilke ve yöntemler. (1. Baskı). Aydın Kitabevi Yayınları, Ankara. K4. Gökbudak, Z.S. (2013). Piyano Eğitiminde Öğretim Eserleri ve Basamakları (1. baskı). S. Karakelle (ed.), Piyano öğretiminde pedagojik yaklaşımlar (1-42 s). Pegem Akademi, Ankara. K5. Agay, D. (1981). Teaching piano-I. (1. Baskı). Yorktown Music Press, New York. K6. Agay, D. (1991). Learning to play piano 1: premier. (2. Baskı). Yorktown Music Press, New York. K7. Clark, F., Goss, L., & Holland, S. (2000). The music tree time to begin. (1. Baskı). Alfred Music, US. K8. Faber, N. & R. (1996). Piano adventures. (2. Baskı). Hal Leonard, US. K9. Fletcher, L., & Wanless, D. (1959). Adult piano course 1. (1. Baskı). Montgomery Music, New York. K10. Bellak, J. (1974). A new method for the pianoforte. (1. Baskı). S.T. Gordon & Son, USA. K11. Mach, E. (2016). Contemporary class piano. (9. Baskı). Oxford University Press, UK. K12. Ercan, N., & Çimen, G. (2014). Piyano albümü. (3.Baskı) Arkadaş Yayıncılık, Ankara.
    Yardımcı Kitap -
    Dersin Amacı Piyano öğretimi yöntem ve teknikleri hakkında bilgi edinilmesi. Piyano literatürünün ve çeşitli yaş gruplarına yönelik piyano öğretim metotlarının tanıtılması. Piyano eseri veren Türk ve yabancı bestecilerin eserlerinin incelenmesi.
    Dersin İçeriği Piyano öğretim yöntem ve teknikleri. Piyano literatürü.
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster