ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Desen II TSB104 BAHAR 2+2 Fakülte Z 5
    Öğrenme Çıktıları
    1-Canlı ve cansız model çizim tekniklerini kullanır.
    2-Gölgelendirme metotları kullanır.
    3-Bir fikirden yola çıkarak, tasarım ve eskiz çalışmaları yapar.
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Doç. Bahar Başak Üstel Arı
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları Doç. Bahar Başak Üstel Arı Dr. Öğr. Üyesi Oğuz Bozdemir Öğr. Gör. Sezen Tunçkafa
    Kaynaklar K1. Civardi, G. (2010). İnsanların çizimi, yüzler ve figürler. Beta Kitap Yayım Dağıtım. K2. Civardi, G. (2017). Giysili figür çizimi, gündelik yaşamdan insan portreleri. Beta Kitap Yayım Dağıtım. K3. Barber, B. (2015). Kolay çizim teknikleri, çizim becerilerinizi adım adım geliştirin. (Yapıcı, T., Çev.). Zodyak Kitap. K4. Aytuğlu, A. (2015). Moda tasarımcısı için figürler. Bulut Yayın Dağıtım.
    Yardımcı Kitap YK1. Parramon, J. M. (1995). Baş ve portre çizme sanatı. Remzi Kitabevi.
    Dersin Amacı Bu dersin amacı, öğrencinin kişisel çizgi ve biçimlendirme yeteneklerini geliştirebilmesi sağlamak.
    Dersin İçeriği Canlı modelden etüd çalışmalarıgörme biçimlerini zenginleştirerek algının güçlenmesini sağlamak. Canlı cansız modelden yararlanarak oran orantı form ve plan uygulamaları yapmak.
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster