ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    İşletmeye Giriş II İŞL102 BAHAR 4+0 Z 7
    Öğrenme Çıktıları
    1-1. Bu dersin sonunda öğrenci bir işletmenin temel faaliyet konularını (yönetim, pazarlama, finans, üretim, muhasebe, finans) tanımlayabilecektir
    2-2. Bu dersin sonunda öğrenci işletmelerin uyması gereken belli başlı etik ve sosyal sorumluluk ilkelerini acıklayabileceklerdir
    3-3. Bu dersin sonunda öğrenci işletmelerin rekabet gücünü arttıran örgütlenme biçimleri, takım çalışması ve iletişim konularını açıklayabileceklerdir
    4-4. Bu dersin sonunda öğrenci küresel pazarlarda faaliyet göstermenin temel kurallarını öğrenerek, bu süreçte işletmeler için çok önemli olan yaratıcılık ve inovasyon konularını açıklayabileceklerdir
    5-5. Bu dersin sonunda öğrenci örgütsel büyümenin gerekliliğini ve önemini tanımlayabilecektir
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu -
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar Prof. Dr. Şerif Şimşek (2008). İşletme Bilimlerine Giriş, Adım Baskı; Konya.
    Yardımcı Kitap Prof. Dr. Tamer Koçel (2005). İşletme Yöneticiliği, Arıkan Yayınevi, İstanbul Prof. Dr. W. Schoell, Prof. Dr. G. Dessler ve Prof. Dr. J. Reinecke (1993), Introduction to Business, Allyn and Bacon, Massachusetts ABD.
    Dersin Amacı Bu dersin amacı, katılımcıları çağdaş iş dünyasının gerekleri hakkında bilgilendirmek, temel işletme ve ekonomi kavramlarını ve modellerini tanıtmak, işletme fonksiyonları hakkında genel bir bilgi düzeyinin oluşmasını sağlamak, örgüt yapısı, tasarımı, davranışı ve performansı arasındaki ilişkilerin anlaşılmasını sağlamak ve teorik bilginin örgütsel, yönetsel ve ekonomik sorunlara uygulanmasına yönelik kavramsal temeli oluşturmaktır.
    Dersin İçeriği -
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster