ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Finansal Yönetim 1 İŞL305 GÜZ 3+0 Z 6
    Öğrenme Çıktıları
    1-İşletmelerde finansal yönetime ilişkin fonksiyonları tanımlar
    2-Finansal tablolardan hareketle firmanın finansal analizini yapar.
    3-Finansal planlama ve denetim işlevlerini etkili bir şekilde yerine getirir.
    4-Fon kaynaklarını, nakdi, alacakları ve stokları etkili bir şekilde kullanır.
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Erol Yener
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar K1 - Öztin Akgüç, Finansal Yönetim, Avcıol Basom Yayım, İstanbul, 1998. K2 - Halil Sarıaslan ve Cengiz Erol, Finansal Yönetim: Kavramlar, Kurumlar ve İlkeler, Siyasal Kitabevi, Ankara, 2008. K3 - Famil Şamiloğlu vd., Finansal Yönetim, Lisans Yayıncılık, İstanbul, 2012.
    Yardımcı Kitap -
    Dersin Amacı İşletmelerde finansman fonksiyonunun yeri, önemi, finansal analiz, finansal planlama, nakit yönetimi, alacak yönetimi ve stok yönetimi konularında öğrencileri bilgi sahibi yapmak, bu konularla ilgili öğrencilerin muhakeme yeteneğini geliştirmek.
    Dersin İçeriği Finansman fonksiyonu, finansal analizi (oran analizi, kaşılaştırmalı analiz, dikey yüzdeler analizi, eğilim yüzdeleri analizi), kaldıraç analizi, başabaş analizi, finansal planlama, işletme sermayesi yönetimi, alacak yönetimi, nakit yönetimi, stok yönetimi
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster