ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    İşletme Bilimine Giriş İŞL181 BAHAR 3+0 Fak./ Üni. BD 3
    Öğrenme Çıktıları
    1-İşletmeciliğin temel kavramlarını tanımlar
    2-İşletme türlerini ve temel kapasite kavramlarını tanımlar
    3-İşletmelerin kuruluşu hakkında değerlendirme yapar
    4-İşletmelerin temel ve destekleyici fonksiyonlarını tanımlar
    5-İşletmenin temel fonksiyonları arasında neden-sonuç ilişkisi kurar
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Selma Karabaş
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar K1: Modern İşletmecilik- Prof. Dr. Edip ÖRÜCÜ K2: İşletme Bilimlerine Giriş- Prof. Dr. M. Şerif ŞİMŞEK K3: Modern İşletmecilik- Prof. Dr. İsmet MUCUK K4: Üretim Yönetimi- Prof. Dr. Bülent KOBU K5: Pazarlamanın Temelleri William D. Perreault Çevirmen: Salih Yıldız
    Yardımcı Kitap YK1: Can, H. ve Güney, S. (2007). Genel İşletme, Arıkan Yayınları YK2: Koçel, T. (2005). İşletme Yöneticiliği, Arıkan Yayınevi, İstanbul YK3: Schoell, W., Dessler, G.and Reinecke, J. (1993), Introduction to Business, Allyn and Bacon, Massachusetts ABD. YK4: Doğan, T., Doğan, Y.A. (2009). Genel İşletmecilik Bilgileri, Siyasal Kitabevi
    Dersin Amacı Öğrencilere işletme ve işletmecilikle ilgili temel kavramları, işletmelerin temel fonksiyonlarını tanıtmak, işletmelerin amaçları, sorumlulukları, sınıflandırılmaları, kuruluş çalışmaları ve çevreleri hakkında analiz etme yeteneği kazandırmak
    Dersin İçeriği İşletme bilimi ile ilgili temel kavramlar, işletme biliminin diğer bilim dallarıyla ilişkisi, İşletmenin amaçları, çevresi, sınıflandırılması ve hukuki yapıları, kuruluşu ve kapasite planlaması, İşletme fonksiyonları, Üretim kavramı ve üretim yönetimi, Pazarlama kavramı, pazarlama anlayışları, Pazarlama karması elemanları , İşletmelerde yönetim fonksiyonu
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster