ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Yönetim Bilimleri II SKY204 BAHAR 3+0 Z 5
    Öğrenme Çıktıları
    1-Kamu yönetiminin temel kavram, yaklaşım ve kurumsal yapısını kavrar
    2-Öğrenilen kavram, yaklaşım ve kurumsal yapıları türk kamu yönetiminin incelenmesi ve anlaşılmasında değerlendirir
    3-Türk kamu yönetiminin, küreselleşen ve değişen dünyada demokratik bir yapıya kavuşması ve muhtemel problemlerinin çözülmesi için gerekli analizleri yapar
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Doç.Dr. Emine ÇELİKSOY
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar K1. Eryılmaz, B. (2014), Kamu Yönetimi.
    Yardımcı Kitap YK 1. Tortop, N., İsbir,E.G. , Özer,M.A. , Aykaç, B., Yayman, H. (2017). Yönetim Bilimi.
    Dersin Amacı Dersin amacı kamu yönetiminin temel kavramlarıyla Türk kamu yönetiminin tarihsel yapısı ve gelişimi ile bugünkü yapı ve işleyişinin öğrenilmesini sağlamaktır.
    Dersin İçeriği Kamu Yönetiminin Niteliği, Kamu Yönetiminin Örgütlenmesi, Geleneksel Kamu Yönetimi Modeli, Yeni Kamu Yönetimi (İşletmeciliği) Modeli, Türk Kamu Yönetiminin Yapısı, Yerel Yönetimler, Hizmet Yerinden Yönetim Kuruluşları, Bürokrasi ve Kamu Personel Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Kamu Yönetiminin Denetlenmesi, Türkiye?de Kamu Yönetimi Reformu Çalışmaları, Kamu Hizmetlerine Giriş.
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster