ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    FİNANSAL PLANLAMA VE KONTROL BAF423 GÜZ 3+0 Z 6
    Öğrenme Çıktıları
    1-İşletmelerdeki finansal planlama ve bütçeleme sürecini özetler.
    2-İşletmeler için bütçe oluşturur.
    3-İşletmelerin proforma mali tablolarını düzenler.
    4-İşletmelerdeki finansal kontrolü yapar.
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Doç. Dr. Rıfat KARAKUŞ
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar K1. Aydın, N., Başar, M. & Coşkun, M. (2010). Finansal Yönetim. Detay Yayıncılık, Ankara. K2. Büyükmirza, H.K. (2019). Maliyet ve Yönetim Muhasebesi. Gazi Kitabevi, Ankara. K3. Canbaş, S. & Vural, G. (2012). Finansal Yönetim. Karahan Kitabevi, Adana. K4. Berk, N. (1990). Finansal Yönetim. Bilim Teknik Yayınevi, Eskişehir. K5. Ceylan, A. & Korkmaz, A. (2008). İşletmelerde Finansal Yönetim. Ekin Basım Yayın Dağıtım, Bursa. K6. Akgüç, Ö. (2017). Mali Tablolar Analizi. Arayış Basım Yayıncılık, İstanbul.
    Yardımcı Kitap YK1. Ercan, M.K. & Ban, Ü. (2005). Finansal Yönetim. Gazi Kitabevi, Ankara.
    Dersin Amacı Bu dersin amacı, işletmelerdeki finansal planlama ve bütçeleme süreci ve proforma tabloların hazırlanma faaliyetleri ile ilgili bilgiler vermektir.
    Dersin İçeriği Temel Kavramlar; Finansal Planlama ve Kontrol Süreci; Proforma Tablolar: Günlük Satış Yöntemi; Proforma Tablolar: Satışların Yüzdesi Yöntemi 1; Proforma Tablolar: Satışların Yüzdesi Yöntemi 2; Proforma Tablolar: Regresyon Yöntemi 1; Proforma Tablolar: Regresyon Yöntemi 2; Proforma Tablolar: Rasyolar Yöntemi 1; Proforma Tablolar: Rasyolar Yöntemi 2; Bütçeler; Proforma Tablolar: Bütçeleme Yöntemi 1; Proforma Tablolar: Bütçeleme Yöntemi 2; Sermaye Bütçelemesi; Finansal Kontrol.
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster