ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Belge Yönetimi BBY209 GÜZ-BAHAR 2+0 S 3
    Öğrenme Çıktıları
    1-Belge yönetim sistemlerinin öneminin farkına varır.
    2-Kurum ve kuruluşlar için belge yönetim sistemini tasarlar.
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Prof. Dr. Hüseyin ODABAŞ
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar K1. Özdemirci, Fahrettin, Mehmet Torunlar ve Selvet Saraç. Üniversiteler için belge yönetimi ve arşiv sistemi-işlemleri (BEYAS) el kitabı.- (Ankara: 2009). K2. Özdemirci, Fahrettin ve Hüseyin Odabaş. Yazışma yönetimi ve dosyalama işlemleri. / Fahrettin Özdemirci - Hüseyin Odabaş. (Ankara: Alter Yayıncılık, 2005). K3. Özdemirci, Fahrettin. Kurum ve Kuruluşlarda Belge Üretiminin Denetlenmesi ve Belge Yönetimi. İstanbul: Türk Kütüphaneciler Derneği İstanbul Şubesi, 1996. K4. Arşivcilik Terimleri Sözlüğü: Almanca, İngilizce, Fransızca, İtalyanca,, Hollandaca, Rusça ve İspanyolca Karşılıklarıyla / Türkçe hazl. Bekir Kemal Ataman. İstanbul: Librairie de Pera, 1995.
    Yardımcı Kitap -
    Dersin Amacı Kurum ve kuruluşlar için belge yönetim sistemi tasarlama, kurma ve yürütme becerisi kazandırmayı içerir.
    Dersin İçeriği Bu derste örgütlerin varlıklarının delili olarak kabul edilen belgelerin üretilmelerinden arşivlenmelerine kadar geçen bütün işlemlerin yönetilmesinin gereklilikleri anlatılmaktadır. Bu bağlamda, belge yönetimi disiplinin ortaya çıkışı, gelişimi, kurumlar için gerekliliği ve belge yönetimi programının esasları hakkında bilgiler verilmektedir.
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster