ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Fabrika Organizasyonu KMÜ313 GÜZ-BAHAR 3+0 S 3
    Öğrenme Çıktıları
    1-Fabrika kurulumunda ön çalışmaları yapar
    2-Fabrika kurulumunda fizibilite çalışmaları yapar
    3-Yönetim ve işletme fonksiyonlarının düzenler
    4-İş etüdü yapar
    5-Kalite kontrol ve bakım onarım çalışmalarını yönetir
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Bora AKIN
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar K1) Özkan, N. (2014). Fabrika Organizasyonu ve Yönetimi Üretim Sistemleri, Yer Seçimi, Yerleşim Düzenlemesi, Seçkin Yayıncılık , Ankara. K2) Kobu, B. (2008). Üretim Yönetimi. (13. Baskı). Beta Basım Yayıncılık, Ankara.
    Yardımcı Kitap -
    Dersin Amacı Fabrika kuruluş ön çalışmaları, fizibilite çalışmaları, fabrika yerleşim düzeninin anlaşılması, fabrika yönetimi ve organizasyonunun anlaşılması, iş etüdü, kalite kontrol gibi hususların öneminin kavranması, bakım onarım çalışmalarının ve planlamalarının yapılabilir hale getirilmesi
    Dersin İçeriği Fabrika Organizayonunda yapılan ön çalışmalar, fizibilite etütleri, ekonomik ve teknik etütler, mali etütler. Fabrika yerleşim düzeni, klasik düzen türleri, düzen tiplerinin karşılaştırılması, fabrika düzen aşamaları, yerleşmenin son değerlendirilmesi. Yönetim. İşletme fonksiyonları. Kalite kontrol. Bakım, bakım türleri, bakım planlaması, üretim ve bakım çalışmaları arasındaki ilişkiler
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster