ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Endüstriyel Kirlenme ve Kontrolü KMÜ324 GÜZ-BAHAR 3+0 S 3
    Öğrenme Çıktıları
    1-Endüstriyel atıksuların özellikleri ve çevresel etkilerinin tanır.
    2-Endüstriyel atıksuların özelliklerine göre arıtım alternatiflerini belirler.
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Zehra Gülten YALÇIN
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar K1) Eckenfelder W.W. (2000). Industrial water pollution Control, McGraw-Hill ,USA. K2) Metcalf E. (2003). Wastewater Engineering, McGraw-Hill, USA.
    Yardımcı Kitap
    Dersin Amacı Dersi alan öğrencilere; Endüstriyel kirlenme ve atıksu kavramının öğretilmesi, Endüstriyel atıksuların özelliklerinin belirlenmesi ve özelliklerine göre arıtım alternatiflerinin geliştirilmesinin öğretilmesi, Endüstriyel atıksu arıtımında kullanılan arıtma sistemlerinin tanıtılması amaçlanmaktadır.
    Dersin İçeriği Endüstriyel atıksuların özellikleri ve kaynakları, Endüstriyel atıksuların analizlerinin yapılması, Ön arıtım sistemleri, Koagülasyon, çökeltme, metal giderimi, Havalandırma ve oksijen transferi, Aerobik arıtımın esasları, Biyolojik atıksu arıtma sistemleri, Adsorpsiyon, İyon değişimi, Kimyasal oksidasyon, Çamur işleme ve bertarafı, Diğer arıtım metotları, Çeşitli endüstriyel atıksuların arıtımı ve uygulamalardan örnekler
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster