ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Özel Elektrik Makineleri EEM425 GÜZ 3+0 S 4
    Öğrenme Çıktıları
    1-Özel elektrik makinalarının türlerini ve kullanım alanlarını listeler
    2-Bir fazlı asenkron motorlar, üniversal motorlar, relüktans motorlar, adım motorları, servo motorlar, gölge kutuplu motorlar ve Fırçasız DC motoların yapılarını açıklar
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Fatih KORKMAZ
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar K1-Sen, P.C. (1989). Principles of Electric Machines and Power Electronics (3 rd Edition), John-Wiley & Sons, United States. K2-Fitzgerald, A. E. & Kingsley, Jr. C. & Umans, Jr. S. & Umans, S. (2003). Electric Machinery( 6th Edition), Mcgraw-Hill, New York.
    Yardımcı Kitap -
    Dersin Amacı Bir fazlı asenkron motor, üniversal motor, relüktans motoru, adım motoru, gölge kutuplu motor ve fırçasız dc motorların yapılarını ve çalışma prensiplerini öğretmek
    Dersin İçeriği Bir fazlı asenkron motorların yapıları, türleri ve bağlantıları, üniversal motor yapıları, türleri ve bağlantıları, relüktans motoru yapıları, türleri ve bağlantıları, adım motoruyapıları, türleri ve bağlantıları, gölge kutuplu motor yapıları, türleri ve bağlantıları, fırçasız dc motorların yapıları, türleri ve bağlantıları
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster