ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    İnşaat Mühendisliğine Giriş İNŞ121 GÜZ 2+0 Z 3
    Öğrenme Çıktıları
    1-Üniversite, Fakülte ve Bölüm ve Eğitim Sistemi konularında yeterli ve gerekli bilgileri açıklar.
    2-Mühendislik ve İnşaat Mühendislik mesleğinin ayrıntılarını açıklar.
    3- İnşaat mühendisliği tarihi hakkında analiz yapar.
    4-Dünyadaki ve Türkiye`deki inşaat mühendisliği hakkında analiz yapar ve açıklar.
    5- İnşaat mühendisliğindeki alt dalları hakkında yeterli açıklama yapar.
    6- Meslek etiği hakkında yorum ve analiz yapar.
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Prof. Dr. Senayi DÖNMEZ
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar 1-İnşaat Mühendisliğine Giriş Ders Notları, Prof.Dr. Hasan KAPLAN, Pamukkale Üniversitesi 2- İnşaat Mühendisliğine Giriş Ders Notları, Yrd.Doç.Dr. Banu Yağcı, Balıkesir Üniversitesi 3- İnşaat Mühendisliğine Giriş Ders Notları, Prof.Dr. İlker ÖZDEMİR, Yrd.Doç.Dr. Osman AYTEKİN, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi.
    Yardımcı Kitap -
    Dersin Amacı Bu dersin amacı; öğrencilerin mühendislik mesleğini, inşaat mühendisliğini, inşaat mühendisliğinin alt dallarını ve akademik hayatın önemli kurum ve kuralları hakkında gerekli ve kullanışlı bilgi ve dokümanlar hakkında yeterli donanıma sahip olmalarını sağlamaktır.
    Dersin İçeriği Yapı, Yapı Elemanı, Teknik Eleman, Mühendis, Mimar ve proje kavramları; Mühendislik ve İnşaat Mühendisliği çalışma alanları; İnşaat mühendisliği Anabilimdalları; Üniversite yönetim ve Eğitim-öğretim mevzuatları
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster