ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Sistem Mühendisliği BİL411 GÜZ-BAHAR 2+0 S 4
    Öğrenme Çıktıları
    1-İşletim sistemlerinin SDK`larının üst düzey programlama dillerinden kullanır.
    2-İşletim sistemlerini yeni yetenekler ile genişletir.
    3-Multithreaded bilgisayar programlarını geliştirir ve temel senkronizasyon prensiplerini kullanır.
    4-İşletim sistemi yönetim programları yazar.
    5-Ağ programlama içeren uygulamalar geliştirir.
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Fuat TÜRK
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar K1. Johnson M. Hart, Windows System Programming, 3rd Edition, Addison Wesley Professional, ISBN: 0-321-25619-0, 2006. K2.Kendall, K. and Kendall, J., Systems Analysis and Design, ISBN: 0273749927, Prentice-Hall, (2011).
    Yardımcı Kitap -
    Dersin Amacı İşletim sistemlerinin ayrıntılarını, işletim sistemlerini yöneten uygulamaların nasıl geliştirileceğini öğretmektir.
    Dersin İçeriği System programlamaya giriş, Proses, dosya ve karakter I/O, Özel dosyalar, dizinler ve registery, Exception Handling, bellek yönetimi, Memory yönetimi ve DLL, Signals, Times and Timers, Proses yönetimi, Threads ve çizelgeleme, Thread senkronizasyonu, Semaphores ve gelişmiş thread senkronizasyonu, Network programlama ve servisler, Bağlantı odaklı ve bağlantısız iletişim
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster