ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Sistem Modelleme ve Otomatik Kontrol MAK307 GÜZ 3+0 Z 5
    Öğrenme Çıktıları
    1-Otomatik kontrol sistemlerinin uygulamalarını tanımlar.
    2-Sistem dinamiği, matematiksel modelleme konularını ve mühendislik problemlerini tanımlar.
    3-Matematik, fen ve temel mühendislik bilgilerini otomatik kontrol uygulamalarında kullanır.
    Ön Koşul Yok
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ali BİBERCİ
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar K1- Kuo, B. (2016). Otomatik Kontrol Sistemleri. Literatür Yayınevi. Ankara. K2- Yüksel, İ. (2021). Otomatik Kontrol Sistem Dinamiği ve Denetim Sistemleri. Dora Yayınları. İstanbul.
    Yardımcı Kitap -
    Dersin Amacı Sistem Dinamiği ve Otomatik Kontrol konularında temel bilgileri ve uygulama örnekleriyle zenginleştirilmiş temel analiz ve dizayn metotlarını göstermek. Kontrol sistemlerine giriş, fiziksel sistemlerin matematiksel modelleri, temel kontrol kavramları, geçici ve kalıcı rejim analizi konularının öğretilmesidir.
    Dersin İçeriği Giriş ve Temel Kavramlar, Laplace Dönüşümleri, Fiziksel Sistemlerin Matematiksel Modellenmesi ve Sistem Dinamiği, Transfer Fonksiyonu, Blok Diyagramları, İşaret Akış Diyagramları, Denetim Sistemlerinin Transfer Fonksiyonları Denetim Sistemlerinin Geçici Durum Davranışı, Denetim Sistemlerinin Kalıcı Durum Davranışı ve Hatası, Frekans Cevabı Yöntemleri ve Bode Diyagramları.
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster