ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    ÇOCUKTA SANAT VE YARATICILIK ÇGL 203 GÜZ 3+0 Z 4
    Öğrenme Çıktıları
    1-Çocukta yaratıcılığı geliştirici etkinlikler planlar.
    2-Çocuğun yaratıcılığını geliştirici görsel sanatlar etkinliğini uygular.
    3-Çocuğun yaratıcılığını geliştirici müzik etkinliğini uygular.
    4-Sanatsal ve kültürel gezi düzenler.
    5-Çocuğun yaratıcılığını geliştirici bilim etkinliği uygular.
    Ön Koşul Yok
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Koordinatorü Öğr. Gör. Emire ULUĞ
    Dersi Verenler

1-)Öğretim Görevlisi Emire Uluğ

Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar Erken çocukluk döneminde yaratıcılık ve sanat yrd.doç.dr.nilgün cevher kalburan,
    Yardımcı Kitap Çocuklarda sanat ve yaratıcılığın gelişimi prof. dr. neriman aral,yrd.doç.dr.gökhan duman
    Döküman Ders notları
    Dersin Amacı Süreç odaklı deneyimler yolu ile sanat öğretim ilkelerini, yöntemlerini ve malzemelerini keşfetmeleri amaçlanmaktadır.
    Dersin İçeriği Yaratıcı bireyin özellikleri, erken çocukluk döneminde yaratıcılığın gelişimi, Yaratıcılığın desteklenmesinde eğitimcinin rolü, yaratıcılığı destekleyen eğitim programı hazırlama ,yaratıcılığı destekleyen bir ortam oluşturma, Erken çocukluk eğitim ortamlarında bulunabilecek belli başlı etkinlik merkezi, bilim-fen merkezi ,dramatik etkinlikler merkezi, Sanatın kapsamı ve önemi, erken çocukluk döneminde sanat gelişimi, Sanat ve gelişim alanları arasındaki ilişki, dil gelişimi, sanat çalışmalarında eğitimcinin rolü, sanat çalışmalarını değerlendirme ve çocuğa yaklaşım, Sanat çalışmalarının sergilenmesi ve paylaşılması , müzik etkinlikleri, görsel sanat etkinlikleri, Yaratıcı bilim etkinlikleri, dans ve hareket etkinlikleri, dramatik etkinlikler, yaratıcı dil etkinlikleri, müze etkinlikleri, Yaratıcı bilim etkinlikleri, dans ve hareket etkinlikleri, dramatik etkinlikler, yaratıcı dil etkinlikleri, müze etkinlikleri, Grup çalışmaları proje etkinlikleri, Proje etkinliği sunumu ve değerlendirmesi, Proje etkinliği sunumu ve değerlendirmesi.
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster