ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    ÇOCUK VE DRAMA ÇGL225 GÜZ 4+0 Z 4
    Öğrenme Çıktıları
    1-Bir eğitim yöntemi olarak drama etkinliklerini planlar.
    2-Dramatik etkinliklerde pandomim ve dramada pandomim etkinliği uygular.
    3-Dramada hareket çalışmaları ve dramada rol oynama etkinliği organize eder.
    4-Dramada doğaçlama ve dramatik etkinliklerde taklidi oyun etkinliği oluşturur.
    5-Dramatik etkinliklerde dramatizasyon ve yaratıcı dans etkinliği planlar.
    6-Dramatik etkinliklerde hikaye tamamlama ve dramada hikayelerden oyunlar oluşturma etkinliği uygular.
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Öğr. Gör. İsmail ÖZCAN
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar K 1. Ömeroğlu, E. ,Özyürek, A., Erbay, F., Yayla Veylan, Ş. (2016). Okul öncesi eğitimde dramatik etkinliklerden dramaya teoriden uygulamaya. Eğiten Kitap, Ankara. K 2. Adıgüzel, Ö. (2012). Eğitimde Yaratıcı Drama. Naturel Yayınları, Ankara.
    Yardımcı Kitap -
    Dersin Amacı Okul öncesi eğitimde dramanın önemini öğrenebilmeleri ve yaratıcı drama etkinliklerini kullanabilmeleri amaçlanmaktadır.
    Dersin İçeriği Dersin Tanıtımı: Giriş, Amaç Ve Öğrenim Hedefleri. Dramatik Etkinlikler ve Drama İle İlgili Temel Kavramlar/ Drama Çalışmaları. Okul Öncesi Eğitimde Dramanın Tarihçesi, Dramatik Etkinlikler ve Dramanın Çocuğun Gelişimindeki Yeri/ Drama Çalışmaları. Dramatik Etkinlikler ve Dramada Eğitim Ortamlarının Düzenlenmesi /Drama Çalışmaları. Dramatik Etkinlikler ve Dramada Eğitimcinin Rolü/Drama Çalışmaları Drama Çalışmaları. Sınıf İçinde ve okul öncesi eğitim kurumunda Dramatik Etkinliklerin/Dramanın Sunumu(Dramatik etkinliklerde hikaye tamamlama ve dramada hikayelerden oyunlar oluşturma / dramada rol oynama/Dramada doğaçlama / dramatik etkinliklerde taklidi oyun/Dramatik etkinliklerde dramatizasyon ve yaratıcı dans/Dramatik etkinliklerde pandomim ve dramada pandomim etkinliği / Dramada hareket çalışmaları)
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster