ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Aile Eğitimi ÇGL202 BAHAR 2+0 Z 4
    Öğrenme Çıktıları
    1-Aile ile ilgili temel kavramlara ilişkin örnekler verir.
    2-Aile eğitimine yönelik uygulanan programları tanımlar.
    3-Okul öncesi eğitimde aile katılım çalışmalarını tartışır .
    4-Aile eğitimi etkinliği tasarlar.
    5-Özel gereksinimli çocukların eğitiminde aile katılımının önemini analiz eder.
    6-Uyum problemi gösteren çocuklarda aile katılımının önemini yorumlar.
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Öğr. Gör. İsmail ÖZCAN
    Dersi Verenler

1-)Öğretim Görevlisi İsmail Özcan

Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar K1. Aktaş Arnas, Y. (2017). Aile Eğitim ve Okul Öncesinde Aile Katılımı (3. Baskı), Ankara: Vize Yayıncılık. K2. Aksoy, A. B. (2017). Aile Eğitimi ve Katılımı. Ankara: Hedef Yayınları.
    Yardımcı Kitap -
    Dersin Amacı Çocuk eğitimine ailenin katılımını sağlaması ve aile eğitimi ile aile katılımı çalışmaları konusunda bilgi beceri sahibi olması amaçlanmaktadır.
    Dersin İçeriği Aile İle İlgili Temel Kavramlar ve Tarihsel Süreçte Çocuğun Eğitiminde Aile/Erken Çocuklukta Aile Eğitimi. Aile Eğitimi Programlarının Geliştirilmesi. Aile Eğitimine Yönelik Uygulanan Programlar-Yurt Dışında Uygulanan Aile Eğitim Programları. Yurt İçinde Uygulanan Aile Eğitim Programları. Okul Öncesi Eğitimde Aile Katılımı. Okul Öncesi Eğitimde Okul Aile Arasındaki İletişim. Okul Öncesi Eğitimde Aile Katılım Stratejileri (Çalışmaları). Özel Gereksinimli Çocukların Eğitiminde Aile Katılımı. Uyum Problemi Olan ve Problem Davranışları Sergileyen Çocukların Aileleri İle Çalışma. Ailelerin Eğitimi Farklı Kültürel Altyapıdan Gelen Aileler İle Çalışma. Okul Öncesi Eğitiminde Baba Katılımı
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster