ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    ÇOCUK VE MÜZİK ÇGL118 GÜZ-BAHAR 2+0 S 4
    Öğrenme Çıktıları
    1-Çocukların gelişim alanlarına uygun müzik etkinliği tasarlar.
    2-Çocukların gelişimine uygun müzik etkinliklerini uygular.
    3-Ritim etkinliklerini uygular.
    4-Müzik etkinliklerini etkinlik planı olarak hazırlar.
    5-Özel gereksinimli çocuklara yönelik müzik etkinlikleri planlar ve uygular.
    Ön Koşul Yok
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Öğr. Gör. İsmail ÖZCAN
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar KANDIR, A., TURLA, A. (2004). Müziğin Okul Öncesi Eğitimde Kullanılması, Kök Yayıncılık. ÖZTÜRK, A. (2008). Okul Öncesi Eğitimde Müzik, Morpa Kültür Yayınları, İstanbul. KOÇAK,K.O. EROL,O (2005). Karamela Sepeti. Morpa Kültür Yayınları, İstanbul.
    Yardımcı Kitap -
    Dersin Amacı Okul öncesi eğitimde müzik etkinliklerini uygulayabilmesi amaçlanmaktadır.
    Dersin İçeriği Müzik bilgisine giriş Okul öncesinde çocuk ve müzik Okul öncesi eğitimde işitsel algı ve müzik Okul Öncesinde müzikli ront çalışmaları Okul Öncesi çocuklarda müzik eğitimi Çocuk müziklerini derleme Özel gereksinimli çocuklarda müzik etkinlikleri planlama ve uygulama Çocuğun gelişimine uygun müzik etkinliklerini planlama Çocuğun gelişimine uygun müzik etkinliklerini uygulama Ritim çalışmaları Okul öncesi çocuklarda ritim çalışmalarını uygulama Okul öncesi çocuklarına uygun müzik aleti tasarlama Müzik aletini değerlendirme
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster