ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    İLKÖĞRETİME HAZIRLIK ÇGL215 GÜZ-BAHAR 2+0 S 4
    Öğrenme Çıktıları
    1-Okul öncesi eğitim programı ve ilköğretim müfredatı farklılıklarını ve benzerliklerini karşılaştırır.
    2-Öğrencilerini bedensel ve zihinsel yönden tanır.
    3-Yazmaya hazırlık çalışmaları yapar ve öğrencilerin el becerilerini geliştirme etkinlikleri yapar.
    4-Bireysel farklılıklara göre etkinlikler planlar.
    5-Çocukları sosyal ve psikolojik gelişimlerine göre değerlendirir.
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Öğr. Gör. Ayşenur GÜNDÜZ
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar 1. İlköğretime Hazırlık ve İlköğretim Programları, Gülhan Güven, Özlem Şimşek, Gözde İnal, Berrin Dinç. Maya Akademi. 2012. 2. İlkokula (İlköğretime) Hazırlık ve İlkokul (İlköğretim) Programları. Ed. Tolga Erdoğan. Eğiten Kitap.2013. 3. İlköğretime Hazırlık ve İlköğretim Programları. Ed. Ayla Oktay. Pegem Akademi. 2013.
    Yardımcı Kitap -
    Dersin Amacı Çocukları ilköğretime hazırlama amaçlı kurumsal bilgi ve uygulama becerisi ile ilgili yeterli donanıma sahip olması amaçlanmaktadır.
    Dersin İçeriği Okul öncesi programının ilkokul programıyla karşılaştırılması, Okula hazır bulunuşluğun tanımı ve hazır bulunuşluğu etkileyen faktörler, İlköğretime hazırlığın boyutları,Öğrenciyi ilköğretime hazır hale getirme etkinlikleri hazırlama
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster