ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Temel Bilgi Teknolojileri ve Mesleki Uygulamaları II OPT208 BAHAR 2+2 Z 3
    Öğrenme Çıktıları
    1-Veri tabanlarını tanımlar ve temel veri tabanı işlemlerini tanımlar.
    2-Bilgisayarın donanım ve yazılım bileşenlerini ve çalışma mantığını tanımlar.
    3-İşletim sistemlerini tanımlar.
    4-Kelime işlemcilerini, sunu hazırlama ve işlem tablosu programları tanımlar.
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Dr. Öğretim Üyesi İlker Kara
    Dersi Verenler

1-)Doçent Dr İlker Kara

Ders Yardımcıları Dr. Öğretim Üyesi Sezen Tekin, Dr.Öğretim Üyesi Irmak Karaduman Er
    Kaynaklar K1: Güneş, A. (2002). Temel Bilgi Teknolojileri, 2. Baskı, Anadolu Üniversitesi Yayınları, Eskişehir. K2: Bağcı, Ö. (2010). Bilgisayarın B si, Windows 7 Office 2010, 4. Baskı, Seçkin Yayınevi, Ankara.
    Yardımcı Kitap YK: Dinçel, T. (2010). Bilgisayar Öğreniyorum 2010, 5. Baskı, Kodlab Yayınevi, İstanbul.
    Dersin Amacı Bilgisayar teknolojilerinin etkin olarak kullanılabilir olunması amaçlanmaktadır.
    Dersin İçeriği Temel bilgi teknolojisi kavramı, donanım ve yazılım kavramı, işletim sistemleri ve türleri, kelime işlem, sunu hazırlama ve işlem tabloları programlarını tanımak ve kullanmak, veri tabanı ve özellikleri, internet altyapısı ve kullanımı.
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster