ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Genel İşletme İSG111 GÜZ 2+0 S 3
    Öğrenme Çıktıları
    1-İşletmenin temel kavramlarını, amaçlarını ve çevre ile ilişkilerini kavrar
    2-İşletme türlerini listeler
    3-İşletmelerin kuruluş çalışmaları, kuruluş yerinin seçimi ve işletmenin kapasitesini açıklar.
    4-İşletme fonksiyonlarını ve bunlar arasındaki ilişkileri tarif eder.
    5-İşletmelerin yönetiminde ortaya çıkan sorunları çözer.
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Öğr. Gör. Caner DİLBER
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları Öğr. Gör. Eray GÖÇ
    Kaynaklar K1 Genel İşletme, M. Şerif Şimşek ve Adnan Çelik Eğitim Akademi Yayınları, İstanbul,2013
    Yardımcı Kitap K2 İşletme, Hasan Altın, Emine Başar ve Sibel Doğan, Nobel Yayınevi, Ankara, 2010 K3 İşletme Bilimlerine Giriş, M. Şerif Şimşek ve Adnan Çelik, Eğitim Akademi Yayınları, İstanbul, 2011
    Dersin Amacı Bu dersle amaçlanan öğrencinin işletmenin tanımını ve işletmeciliğin temel kavramlarını, işletme türleri ve işletmelerin sınıflandırılması, işletmenin amaçları ve işlevleri hakkında bilgi sahibi olmasıdır. Ayrıca öğrencinin işletmenin çevresi ile olan ilişkisi ve işletmenin kuruluşu ve kuruluş yerinin seçimini öğrenmesi amaçlanmaktadır.
    Dersin İçeriği İnsan ve ihtiyaçlar, İnsan-toplum-ekonomi-üretim ilişkisi, İşletme kavramının tanımı,Temel kavramlar. İşletme bilim dalı ve diğer bilim dalları ile ilgisi ve işletmenin amaçları, işletmenin çevreyle ilişkileri ve sorumlulukları, işletme çeşitleri ve işletmeler arası anlaşmalar bakımındani şletmelerin sınıflandırılması, Hukuki türleri, şekilleri bakımından işletme çeşitleri
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster