ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Otel İşletmelerinde Otomasyon Programları II TUR202 BAHAR 2+2 Z 5
    Öğrenme Çıktıları
    1-Otel işletmelerinde kullanılan otomasyon programlarını kullanır.
    2-Otel işletmelerinde kullanılan otomasyon programlarından en az bir tanesini kullanır.
    3-Otel departmanları arasındaki ilişkiyi açıklar.
    Ön Koşul Bu dersin ön koşulu yoktur.
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Mikail KARA
    Dersi Verenler

1-)Doktor Öğretim Üyesi Mikail Kara

Ders Yardımcıları Bölümün öğretim elemanları
    Kaynaklar K1. Sökmen, A., (2009), Konaklama İşletmelerinde Opera-PMS Otomasyon Programı, Detay Yayıncılık, Ankara.
    Yardımcı Kitap YK1. Kınay, H. (2017). Otel Otomasyonları, Fidelio Suit - 8, 3. Baskı, Ekin Yayınevi, Bursa. YK2. Zengin, B. (Edit.). (2010). Konaklama İşletmelerinde Önbüro Yönetimi ve Önbüro Otomasyon Sistemleri, 3. Baskı, Değişim Yayınları, Ankara.
    Dersin Amacı Öğrencilerin konaklama işletmeleri otomasyon programları hakkında yeterli donanıma sahip olmalarının sağlanması ve öğrencilerin konaklama işletmelerinde güncel olarak kullanılan otomasyon programlarını aktif olarak kullanma becerilerini kazanmalarıdır.
    Dersin İçeriği Öğrencilerle online eğitim şeklinde işlenecek bu dersin içeriğinde Otel Otomasyon Programları Tanıtımı, Opera PMS Otel Yönetimi Sistemi, Rezervasyon İşlemleri I, Rezervasyon İşlemleri II, Önbüro İşlemleri, Önkasa İşlemleri, Odalar Yönetimi İşlemleri, Kasiyer İşlemleri, Diğer İşlemler, Günsonu İşlemleri konuları işlenecektir.
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster