ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Turizm Coğrafyası II REH104 BAHAR 3+0 Z 5
    Öğrenme Çıktıları
    1-Dünya turizminde Türkiye`nin yerini açıklar.
    2-Turistik mekan kavramının önemini açıklar.
    3-Bölgeler arasındaki farklılıkları karşılaştırır.
    4-Türkiye`nin coğrafi bölgelerinin tarihi ve turistik zenginliğine örnekler verir.
    Ön Koşul Bu dersin ön koşulu yoktur.
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Gönül GÖKER
    Dersi Verenler

1-)Doktor Öğretim Üyesi Gönül Göker

Ders Yardımcıları Bölümün Öğretim Elemanları
    Kaynaklar K1. Şenol, F. (2016). Türkiye Turizm Coğrafyası ve Dünya Kültürel Mirası, 5. Baskı. Ankara: Detay Yayıncılık.
    Yardımcı Kitap YK1. Aktaş, G. (2007). Türkiye Turizm Coğrafyası, 1. Baskı. Ankara: Detay Yayıncılık. YK2. Gürdal, M. (2014). Türkiye Turizm Coğrafyası (Profesyonel Turist Rehberi ve Gezi Kılavuzu, 1. Baskı. Ankara: Nobel Akademik Yayıncılık. YK3. Doğanay, H. ve Zaman, S. (2013). Türkiye Turizm Coğrafyası, 4. Baskı. Ankara: Pegem Akademi. YK4. Güngördü, E. (2007). Türkiye`nin Turizm Coğrafyası, 1. Baskı. Ankara: Asil Yayın Dağıtım.
    Dersin Amacı Bu ders kapsamında Türkiye`nin doğal, tarihi, kültürel zenginlikliklerinin öğrencilere tanıtılması ve öğrencilerin bu değerlerin turizmin sürdürebilirliği açısından önemini kavramaları amaçlanmaktadır.
    Dersin İçeriği Bu dersin içeriği, öğrenciler yüz yüze eğitim olarak ele alınacak; Türkiye`nin Dünya Turizminde Yer Alan Turist Mahal Kavramı ve Marmara Bölgesi Turizmin Önemi İlde Yer Alan, Turistlerin Ege Bölgesi Bölgelerinde Turizm Takibinde Yerleşim Bölgeleri İlleri İlçesinde Turizm, Karadeniz Turizmi Yerleşim Yerleri İç Anadolu Bölgesi Bölgeleri Kent Bölgeleri Yerleşim Alanı İl Özel İdareleri Turizmi, Güneydoğu Bölgesi`nde İllerin Turistik Yerleşimleri, Doğu Anadolu Bölgesi`nde İllerin Turistik Yerleşimleri İşlenecektir.
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster