ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Alternatif Turizm Hareketleri REH407 GÜZ 3+0 Z 4
    Öğrenme Çıktıları
    1-Alternatif turizmin kapsamını ve özelliklerini açıklar.
    2-Toplum temelli turizmin özelliklerini açıklar.
    3-İnanç turizmini sınıflandırır.
    Ön Koşul Bu dersin ön koşulu yoktur.
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Doç. Dr. Ayhan DAĞDEVİREN
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları Bölümün öğretim elemanları
    Kaynaklar K1. Katlav, E. Ö. (2019). Alternatif Turizm Kavramı ve Kapsamı. Ş. Aydın (ed.), Alternatif Turizm (4-21 s.). Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Yayını, Erzurum. Çamlıca, K. Ş. (2019). Kültür Temelli Alternatif Turizm Türleri. Aydın (ed.), Alternatif Turizm (22-43 s.). Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Yayını, Erzurum. Çetinkaya, N. (2019). Sağlık Turizmi. Ş. Aydın (ed.), Alternatif Turizm (44-69 s.). Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Yayını, Erzurum. Akdemir, N. (2019). Doğa Temelli Alternatif Turizm Türleri. Ş. Aydın (ed.), Alternatif Turizm (70-91 s.). Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Yayını, Erzurum. Çetinkaya, N. (2019). Spor Turizmi. Ş. Aydın (ed.), Alternatif Turizm (92-112 s.). Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Yayını, Erzurum. Şahin Perçin, N. (2019). Gastronomi Turizmi. Ş. Aydın (ed.), Alternatif Turizm (113-133 s.). Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Yayını, Erzurum. Çoban, Ö. (2019). Etkinlik Turizmi. Ş. Aydın (ed.), Alternatif Turizm (134-156 s.). Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Yayını, Erzurum. Akkuş, Ç. (2019). Toplum Temelli Turizm. Ş. Aydın (ed.), Alternatif Turizm (157-176 s.). Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Yayını, Erzurum. Akkuş, G. (2019). Gönüllü Turizm. Ş. Aydın (ed.), Alternatif Turizm (177-193 s.). Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Yayını, Erzurum. Dedeoğlu, B. B. (2019). İnanç Turizmi. Ş. Aydın (ed.), Alternatif Turizm (194-212 s.). Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Yayını, Erzurum. Dursun, M. (2019). Yavaş Turizm. Ş. Aydın (ed.), Alternatif Turizm (213-235 s.). Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Yayını, Erzurum. Bayraktar, Y. (2019). Kumar Turizmi. Ş. Aydın (ed.), Alternatif Turizm (236-253 s.). Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Yayını, Erzurum. Akdemir, N. ( (2019). Kent Turizmi. Ş. Aydın (ed.), Alternatif Turizm (254-274 s.). Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Yayını, Erzurum. Eren, D. (2019). Alternatif Turizmde Yeni Eğilimler. Ş. Aydın (ed.), Alternatif Turizm (275-296 s.). Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Yayını, Erzurum.
    Yardımcı Kitap -
    Dersin Amacı Bu dersin amacı, öğrencilere çeşitli alternatif turizm türleri hakkında bilgi vermektir.
    Dersin İçeriği Bu dersin içeriğinde alternatif turizm kavramı ve kapsamı, kültür temelli alternatif turizm türleri, sağlık turizmi, doğa temelli alternatif turizm türleri, spor turizmi, gastronomi turizmi, etkinlik turizmi, toplum temelli turizm, gönüllü turizm, inanç turizmi, yavaş turizm, kumar turizmi, kent turizmi, alternatif turizmde yeni eğilimler konuları yer almaktadır.
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster