ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Biletleme REH214 BAHAR 3+0 S 4
    Öğrenme Çıktıları
    1-Biletleme temel kavramlarını açıklar.
    2-Amadeus programı içeriğinde yer alan modülleri açıklar.
    3-Amadeus programında temel girişleri kullanır.
    Ön Koşul Bu dersin ön koşulu yoktur.
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Doç. Dr. Hüseyin ÖZDEMİR
    Dersi Verenler

1-)Doçent Dr Hüseyin Özdemir

Ders Yardımcıları Bölümün öğretim elemanları
    Kaynaklar K1. Sezgin, E., Coşkun,İ.O. ve Özkan, E. (2012). Bilet Satış, (Editör) Sezgin, E. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Yayınları, Eskişehir.
    K2. Yağcı, K., Akdağ, G. ve Akyurt, H. (2014). Havayolu Taşımacılığı Havayolu Ulaşımı ve Örnek Amadeus Sistem Uygulamaları. Detay Yayıncılık, Ankara.
    K3. Amadeus Ders Notları.
    K4. Hızardere, M.M. (2019). Havacılık Kuralları, (Editör) Duhan, M.A. Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Yayınları, Erzurum.
    Yardımcı Kitap YK1. IATA (2015). IATA Kitap Seti (General Rules, Worldwide Fares, Worldwide Rules), IATA Yayınları, Hollanda.
    Dersin Amacı Seyahat acentalarında biletleme de kullanılan amadeus programına ilişkin temel düzeyde kullanma becerisinin kazandırılması amaçlanmıştır.
    Dersin İçeriği Öğrencilerle yüz yüze eğitim şeklinde işlenecek bu dersin içeriğinde Havacılık Hukuku, Uluslararası ve Ulusal Havacılık Otoriteleri, Temel Bilet Satış Kavramları ve Yolculuk Tipleri, IATA Kitap Setleri (NUC, TPM), Amadeus Genel Tanıtım, İmza Girişleri ve Amadeus Kod Bulma, Tarifeler ve Yer Durumu, PNR Oluşturma ve Zorunlu Girişler, PNR Kaydetme ve PNR Çağırma, PNR Özel İstekler, Rezervasyon Kaydı (PNR) Üzerinde İşlem Yapma Girişleri, Bilet Maskesi ve Fiyatlandırma konuları işlenecektir.
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster