ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Seramik ve Cam Teknolojisi III ECS205 GÜZ 2+0 Z 2
    Öğrenme Çıktıları
    1-Seramik proses tekniklerini uygular.
    2-Vitrifiye seramik üretimini yapar.
    3-Vitrifiye, tuğla-kiremit, yer ve duvar karosu sektörlerinde uygulanan testleri ve deneyleri yapar.
    4-Seramik proseste kullanılan hammadde özelliklerine hakim olur ve hammaddeleri tanır.
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Öğr. Gör. Halil EREN
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar K1 Ateş ARCASOY-Seramik Teknolojisi kitabı K2 Domenico Fortuna,Seramik Sağlık Gereçlerinde Döküm. K3 Vitrifiye Seramik Tasarım Departmanlarında Deformasyon Hatalarına Karşı Geliştirilmiş Yöntemler,Erdal ÇETİNTAŞ Makale. K4 Granüle Yüksek Fırın Curuflarının Karo Sektöründe Kullanabilirliğinin İncelenmesi Serdar BAYCIK,İtü,Tez örneği K5 Tuğla Kiremit Yapımında Kullanılan Kil Hammedelrinin Özelliklerinin İncelenmesi,S.ATAK,İTÜ,Makale
    Yardımcı Kitap -
    Dersin Amacı Seramik üretimi içeren farklı sektörler ve üretim süreçleri hakkında bilgi verebilmesi amaçlanmaktadır.
    Dersin İçeriği Vitrifiye (Seramik sağlık gereçleri) sektörü, Kullanılan Hammaddeler, Uygulanan test ve deneyler, üretim teknolojisi, Yer ve Duvar karosu (Kaplama Seramikleri) sektörü, Kullanılan hammaddeler, Uygulanan test ve deneyler, yer ve duvar karolarının üretim teknikleri,tuğla-kiremit proses yöntemleri, sektörel durum, kullanılan hammaddeler, uygulanan test ve deneyler.
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster