ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Eğitimde Program Geliştirme İSL415 GÜZ 2+0 S 3
    Öğrenme Çıktıları
    1-Psikolojik danışma ve rehberlik alanındaki temel kavram ve ilkeleri tanımlar.
    2-Eğitimde psikolojik danışma ve rehberliğin yeri,önemi ve işlevini ifade eder.
    3-Psikolojik danışma ve rehberlikte hizmet alanları arasındaki benzerlik ve farklılıkları ayırt eder.
    4-Rehberlikte temel tutum ve anlayış geliştirir.
    5-İlgili yönetmeliklere göre öğretmenlerin rehberlik hizmetlerindeki görev ve sorumluluklarını geliştirir.
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Prof. Dr. Hasan Coşkun
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar Karahan, Fikret; Sardoğan Mehmet. Psikolojik Danışma ve Psikoterapide Kuramlar, Ankara: Nobel Yayınları, , 2000. Tan, Hasan. Psikolojik Yardım İlişkileri Danışma ve Pisikoterapi, Ankara: Meb. Yayınları,1990. Gürhan, Can. Psikolojik Danışma ve Rehberlik, Ankara: Pegem Akademi Yay., 2014. Özgüven, İbrahim Ethem. Psikolojik Danışma ve Rehberlik, Ankara: Psikolojik Danışma ve Rehberlik Eğitim Merkezi Yay., 2007. Karahan, Fikret; Sardoğan, Mehmet. Psikolojik Danışma ve Psikoterapide Kuramlar, Ankara: Nobel Yayınları, 2000.
    Yardımcı Kitap -
    Dersin Amacı Psikolojik danışmanlık ve rehberliğin temelleri, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, rehberliğin amaçları, rehberliğin ilkelerini anlama
    Dersin İçeriği Psikolojik Danışmanlık ve Rehberliğin Temelleri, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Rehberliğin Amaçları, Rehberliğin İlkeleri, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberliğin Etik Kuralları, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlikte Araştırma
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster