ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Sınıf Yönetimi İSL318 BAHAR 2+0 S 3
    Öğrenme Çıktıları
    1-Sınıf yönetimi ile ilgili temel kavramları tanır.
    2-Sınıf ortamında etkili iletişim kurar.
    3-Farklı disiplin modellerini karşılaştırır.
    4-Olumlu ve güvenli bir öğrenme ortamı oluşturur.
    5-Öğretim faaliyetlerinin nasıl yapılacağını planlar.
    Ön Koşul Bu dersin ön koşulu yoktur.
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Prof. Dr. Hasan Coşkun
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları Bölümün öğretim elemanları.
    Kaynaklar Karip, E. (Ed.). (2003). Sınıf yönetimi. Ankara: Pegem. Başar, H. (2003). Sınıf yönetimi. Ankara: Anı. Münire E. (2005). Sınıf Yönetimi. İstanbul: Epsilon Yayıncılık. Muharrem Y. (2006). Öğrenciyi Tanıma Teknikleri ve Sınıf içi Rehberlik Etkinlikleri. İstanbul: Nobel Yayıncılık.
    Yardımcı Kitap Münire E. (2005). Sınıf Yönetimi. İstanbul: Epsilon Yayıncılık. Muharrem Y. (2006). Öğrenciyi Tanıma Teknikleri ve Sınıf içi Rehberlik Etkinlikleri. İstanbul: Nobel Yayıncılık.
    Dersin Amacı Kendi sınıf yönetimi anlayışını oluşturma, uygun öğrenme ortamlarını hazırlamayı bilme, istenmeyen davranışlarla başa geçme stratejileri oluşturma, öğretmenlik mesleğine ilişkin olumlu tutum geliştirme.
    Dersin İçeriği Sınıf yönetimiyle ilgili temel kavramlar; sınıf yönetimini alanı, boyutları, modelleri, sınıf yönetimini etkileyen faktörler, sınıfta uygun fiziksel, psikolojik ve sosyal ortamın hazırlanması.
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster