ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Öğretmenlik Uygulaması I İSL439 GÜZ 1+6 Fakülte S 8
    Öğrenme Çıktıları
    1-Din hizmetleri, din öğretim ve eğitimi alanlarında görev yeterliliğini tanır.
    2-Din eğitimi alanında kullanılan yöntem ve teknikleri tanır.
    3-Bilim ve teknoloji alanındaki çağdaş eğitim-öğretim araç ve gereçlerini ilahiyat alanında kullanır.
    4-Bireyin hayatında dinin yerini analiz eder.
    5-Din eğitimi tarihi ile dini ve modern eğitim metotları hakkında elde ettiği bilgileri din eğitimi alanında kullanır.
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Prof. Dr. Hasan COŞKUN
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları Prof. Dr. Hasan COŞKUN
    Kaynaklar K1. Alkan, Ş. (2014). Çocuk Gözüyle Öğretmen Olmak. (1. Basım). Berikan Yayınevi, Ankara.
    Yardımcı Kitap YK1. Nas, R. (2012). İnsan Olmak Öğretmen Olmak. (1. Basım). Ezgi Kitabevi, Isparta.
    Dersin Amacı Bu dersin genel amacı; öğretmenlik uygulaması yapılacak okulu ve sınıfı çeşitli yönleriyle gözlemleyerek yakından tanınmasını ve gözlem sonuçlarının raporlaştırılmasını sağlamaktır.
    Dersin İçeriği Haftada tam bir gün ya da iki yarım gün (minimum 12 hafta) öğretmen adaylarının bizzat sınıf içinde öğretmenlik becerisi kazanmasına ve belirli bir dersi ya da dersleri planlı bir biçimde öğretmesi, Milli Eğitim Kanun ve Yönetmeliklerinin incelenmesi ve e-okul çalışmaları. Öğretmenlik uygulaması ve değerlendirilmesi.
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster