ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Havzalarda Sulak Alan Yönetimi ORM584 GÜZ-BAHAR 3+0 Fakülte S 6
    Öğrenme Çıktıları
    1-Sulakalanlarla ilgili kavramları tanımlar.
    2-Çoklu ilgi grubu ve paydaş analizi yöntemlerini planlar
    3-Sulakalanlar için yönetim planı hazırlanması aşamalarını tanımlar.
    4-Yönetim planlamasında ülkemizdeki sulakalanlarla ilgili mevzuatı araştırır.
    5-Türkiyeden ve Dünyadan farklı sulakalan yönetim ve planlama örneklerine dayanarak sulakalan yönetimi planlar.
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Prof. Dr. Ceyhun GÖL
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar K1. Sulakalan yönetim planlaması rehberi, 176 sayfa, Kuş Araştırmaları Derneği, Ankara, 2007. K2. Yeniyurt, C., Hemmami, M., Çağırankaya, S., Koopmanschap E. 2011. Türkiye?nin Ramsar Alanlarında Sulak Alan Yönetim Planları Değerlendirme Raporu. Doğa Derneği, Ankara, Türkiye.
    Yardımcı Kitap -
    Dersin Amacı Dersin temel amacı, sulakalanlar için yönetim planı hazırlaması konusunda üst düzey bilgilerin verilmesi ve bu konuda gerekli bilgi birikiminin kazandırılmasıdır.
    Dersin İçeriği Bu dersin kapsamında sulakalanlarla ilgili temel bilgiler, ilgili yasal mevzuat, yönetim planlaması hazırlama esasları, eğitmenlik için temel bilgiler yer alacaktır. Yönetim planlamaları ve eğitici planlamalarından örnekler detaylı bir şekilde açıklanacaktır.
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster