ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Model Tabanlı Sistem Tasarımı EEM524 BAHAR 3+0 S 6
    Öğrenme Çıktıları
    1-Model Tabanlı Tasarımın sürecini planlar
    2-MTST de karşılaştığı sorunları çözer
    3-MTST için algoritma geliştirir
    4-MTST ile ürettiği kodu gömülü sistemlere yükler
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Dr. Öğr. Üy. Mustafa TEKE
    Dersi Verenler

1-)Doktor Öğretim Üyesi Mustafa Teke

Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar K1- Kizir, S., Kelekçi, E., & Yaren, T. (2019). Matlab Simulink Destekli Gerçek Zamanlı Kontrol Teori ve Mühendislik Uygulamaları (1.Baskı), Seçkin Yayıncılık. Ankara
    Yardımcı Kitap -
    Dersin Amacı Model Tabanlı Tasarımın kavram ve ilkelerinin öğretilmesi, MTST geliştirme araçlarının en uygununun seçimi ve kullanılması, MTST geliştirme sürecinde, blok geliştirme, algoritma oluşturma, kod üretme ve kodun sisteme gömülmesini öğretmek
    Dersin İçeriği Model Tabanlı Sistem Tasarımının(MTST) tanımlarının açıklanması, Model Tabanlı Sistem Tasarımının(MTST) üstünlükleri ve zayıflıklarının belirlenmesi, MTST geliştirme araçları, bir sistemin gereksinimlerin tespiti, MTST denetleyici, algılayıcı ve hareketlendirici seçimi, MTST için blok geliştirme, MTST ile algoritma oluşturma, benzetim ve kod üretme, Model tabanlı sistemlerde benzetim Modelin denetleyici sistemlere gömülmesi MTST ile dijital giriş-çıkış arabirimlerinin kullanımı ve uygulanması, MTST ile zamanlayıcı kavramlarının kullanımı ve kesme alt programlarının oluşturulması. MTST ile servo motor ve diğer motor kontrol devrelerinde uygulamalar, MTST ile kontrol uygulamaları MTST ile uygulama ve yazılım geliştirilmesi, proje uygulamaları
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster