ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Uzmanlık Alan Dersi HSH700 GÜZ-BAHAR 8+0 Z 6
    Öğrenme Çıktıları
    1-Tez konusu belirlemeye yardımcı kaynaklar inceler.
    2-Tez konusu belirler.
    3-Konuyla ilgili kaynak toplar.
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Doç. Dr. İlknur GÖL
    Dersi Verenler

1-)Doçent Dr İlknur Göl

2-)Doktor Öğretim Üyesi Özlem Bulantekin Düzalan

3-)Doçent Dr Figen Erol Ursavaş

4-)Doktor Öğretim Üyesi Funda Aslan

5-)Doçent Dr Ceyhun Türkmen

6-)10766 10766 10766

7-)Doçent Dr Huri Seval Gönderen Çakmak

8-)Doktor Öğretim Üyesi Tahsin Barış Değer

9-)Doktor Öğretim Üyesi Temel Kalafat

10-)Doktor Öğretim Üyesi Aysun Ergül Topçu

11-)Doktor Öğretim Üyesi Serap Açıkgöz

12-)Doçent Dr Meltem Yazıcı Gülay

13-)Doktor Öğretim Üyesi Tuğba Arslan

14-)Doktor Öğretim Üyesi Songül Şahin

15-)Profesör Dr Azize Serap Tunçer

16-)Doktor Öğretim Üyesi Banu Cihan Erdoğan

17-)Doktor Öğretim Üyesi Nilay Şahan

18-)Doktor Öğretim Üyesi Taner Akarsu

Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar K1. Tez konusu ile ilgili tüm kitap, makale, bildiri, tebliğ, tez, araştırma raporları vb yayınlar. K2: Bert M., Güler Ç. (1995). Halk Sağlığı Temel Bilgiler. Ankara. K3: Dirican, R., Bilgel, N. (1993). Halk Sağlığı (Toplum Hekimliği), II. Baskı. Uludağ Üniversitesi Basımevi. K4 Fişek, N. (1983). Halk Sağlığına Giriş. Hacettepe Üniversitesi DSÖ Hizmet Araştırmaları ve Araştırıcı Yetiştirme Merkezi Yayını No.2, Ankara. K5: Freeman, R. (1967). Public Health Care and Nursing Process, The C.V Mosby Comp., St. Louis. Toronto. London. K6: Fromer, M,J. (1967). Community Health Care and The Nursing Process Thr CV Mosby Comp. St Louis: Toronto, London. K7: Jarvis, L. (1981). Community Health Nursing. F.A. Davis Comp.: Philedelphia. K8: Öztek Z. (1986). Temel Sağlık Hizmetleri. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Yayını, No.86/33, Kısa Dizi No. 1, Ankara. K9: Velicangil, S. (1980). Koruyucu ve Sosyal Tıp. Filiz Kitapevi, İstanbul. K10: Güler Ç., Akın L (2006). Halk Sağlığı Temel Bilgiler. Hacettepe Üniversitesi Yayınları,: Ankara. K11: Janice E. H., Schubert E., P.,Thomas A.S. (2003). Community Health Nursing: Caring in Action, 2nd ed.. R11: Clark, J. M. (2003). Community Health Nursing:Caring for Population,4th ed. K12: Stanhope M., Rancaster, J. (2000). Community and Public Health Nursing, 4th ed. K13: Erkin, Ö, Kalkım, A., Göl, İ. (2021). Halk Sağlığı Hemşireliği. Çukurova Nobel Tıp Kitabevi.
    Yardımcı Kitap -
    Dersin Amacı Danışmanın yönetimindeki yüksek lisans öğrencilerinin çalışma konularının ve bu konulardaki yeni gelişmelerin değerlendirilmesi, mevcut bilimsel yayınların takip edilmesi ve araştırma konusunun danışman öğretim üyesi ile belirlendikten sonra her aşamasının düzenli ve planlı bir şekilde yürütülmesini amaçlamaktadır.
    Dersin İçeriği Danışman öğretim üyesi ile, tez konusunun belirlenmesi, tez içeriğinin oluşturulması, tez yazım aşamalarının düzenli gözden geçirilmesi, tezin hipotezinin oluşturulması.
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster