ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Tedarik Zinciri Yönetimi İŞL550 GÜZ-BAHAR 3+0 Fakülte S 8
    Öğrenme Çıktıları
    1-Tedarik zinciri kavramını açıklar
    2-Tedarik zincirindeki performans göstergelerini açıklar
    3-Tedarik zinciri talep tahmini yapar
    4-Tedarik zincirinde envanter yönetimi yapar
    5-Sürdürülebilir tedarik zincirimi tasarımı yapar
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe/İngilizce
    Dersin Sorumlusu Dr. Hasan Dündar
    Dersi Verenler

1-)Doktor Öğretim Üyesi Hasan Dündar

Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar K1- Chopra, S. & Meindl ,P. (2016). Supply chain management: Strategy, planning, and operations. (6th ed.). Prentice Hall. K2- Simchi-Levi, D Kaminsky, P. & Simchi-Levi, E. (2002). Designing and managing the supply chain. (3th ed.). McGraw-Hill Publishing Co.
    Yardımcı Kitap YK1- Blanchard, D. (2017). Tedarik zinciri yönetimi en iyi uygulamalar (Çevirenler Mehmet Tanyaş, Murat Düzgün). Nobel Akademik Yayıncılık.
    Dersin Amacı Bu dersin amacı, öğrencilere karmaşık tedarik zinciri süreçlerinin kavramsal çerçevede bilimsel temellere dayandırarak çözümleyebilmelerini sağlamaktır.
    Dersin İçeriği Tedarik Zinciri Yönetimi Kavramları, Tedarik Zinciri Bileşenleri ve Yönetim Süreçleri, Dağıtım Stratejileri, Tedarik Zincirinde Talep Tahmini, Tedarik Zincirinde Envanter Yönetimi, Operasyon Planlama ve Çizelgeleme, Tedarik Zincirinde Etkili Kaynak Planlama, Tedarik Zincirinde Etkili Kaynak Tasarımı, Tedarik Zincirleri ve Lojistik, Entegre Tedarik Zincirleri, Sürdürülebilir Tedarik Zinciri Yönetimi
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster