ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Bankalarda Kredi Yönetimi BAF515 GÜZ-BAHAR 3+0 S 7
    Öğrenme Çıktıları
    1-Bankalardaki kredi sürecini tanır.
    2-Bankalardaki kredi yönetim sürecini tasarlar.
    3-Bankalardaki kredi birimini dizayn eder.
    4-Kredi tesisi için gerekli analizleri yapar.
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Sezer ÖKSÜZ
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar K1: Şakar, B. (2009). Banka Kredileri ve Yönetimi. Beta Basım Yayım, İstanbul. K2: Vurucu, M. & Arı, M. (2017). Güncel Gelişmeler Işığında Bankacılıkta Kredi Bilgisi. Seçkin Yayıncılık, Ankara. K3: Akgüç, Ö. (2014). Kredi Taleplerinin Değerlendirilmesi. Avcıol Basım Yayın, İstanbul. K4. Seval, B. (2020). Kredi Derecelendirmesi. SPL Lisanslama Sınavları Çalışma Notları, Ankara.
    Yardımcı Kitap -
    Dersin Amacı Bu dersin amacı, banka kredi türleri ve banka kredilerinin tesisi ve yönetim süreci ile ilgili bilgiler vermektir.
    Dersin İçeriği Kredi yönetimi ile ilgili temel kavramlar, Kredi türleri ve bankalarda kredi yönetim süreci, Krediler fonksiyonunun organizasyon yapısı, Kredi değerlendirme süreci, mali analiz ve hesaplamalar-1, Kredi değerlendirme süreci, mali analiz ve hesaplamalar-2, Nakdi Krediler: Ticari Krediler, Nakdi Krediler: Bireysel Krediler, Gayrinakdi Krediler, Dış Krediler, Sorunlu krediler ve takibi, Kredi riski ve bankalarda risk yönetim süreci, Kredi derecelendirme kuruluşları ve fonksiyonları-1, Kredi derecelendirme kuruluşları ve fonksiyonları-2, Güncel Bilgiler
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster