ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    İleri Finansal Yönetim BAF504 GÜZ 3+0 Z 8
    Öğrenme Çıktıları
    1-Finansal yönetimin temel politikalarını tanımlar.
    2-İşletmelerdeki yatırım ve finansman sorunlarını çözer.
    3-Finansal hesaplamaları yapar.
    4-Finansal varlıkların değerini hesaplar.
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Prof. Dr. İbrahim Bozkurt
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar K1. Aypek, N. (2016). Finansal Yönetimin Temel İlkeleri. Nobel Yayıncılık, Ankara. K2. Ercan, M.K., & Ban, Ü. (2012). Finansal Yönetim. Gazi Kitabevi, Ankara.
    Yardımcı Kitap YK1. Gürsoy, C.T. (2012). Finansal Yönetim İlkeleri. Beta Basım Dağıtım, İstanbul.
    Dersin Amacı Bu dersin amacı şirketlerdeki finansal yönetimin sağlıklı yapılanması için gerekli olan hesaplamalar, analizler ve teoriler hakkında bilgiler vermektir.
    Dersin İçeriği Finansal Yönetimin Temel Politikaları; Paranın Zaman Değeri; Sermaye Bütçelemesi: Nakit Akışlarının ve Net İşletme Sermayesinin Hesabı; Sermaye Bütçelemesi: Sermaye Maliyeti; Sermaye Bütçelemesi: Yatırım Kararı; Riskli Yatırımlarda Sermaye Bütçelemesi; Finansman Politikası 1; Finansman Politikası 2; Kar Payı Politikası; Finansal Piyasalarda Yatırım; Finansal Piyasalarda Getiri ve Değer Kavramı; Tahvil Değerlemesi; Hisse Senedi Değerlemesi; Firma Değerlemesi.
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster