ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi


  • Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Öğretim Süreci Tasarımı EPÖ552 GÜZ-BAHAR 3+0 Z 8
    Öğrenme Çıktıları
    1-Öğrenme ve öğretme ile ilgili temel kavramları tanımlar.
    2-Öğrenme ve öğretme ilkeleri açıklar.
    3-Öğrenme sürecini etkileyen değişkenleri bilir.
    4-Etkili bir öğrenme ortamının özelliklerini yorumlar.
    5-Öğrenme ortamının önemini ve başarıdaki rolünü kavrar.
    6-Öğretim programına uygun bir öğrenme ortamı tasarlar.
    7-Öğrenme ortamını belli ölçütlere göre değerlendirir.
    8-Öğrenme sürecini hedeflere uygun olarak yönetir.
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Prof. Dr. Hasan Coşkun
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar 1- Coşkun, Hasan / Güzel, Fatih / Yıldırım, Mustafa [Ed.] (2018). Öğretmenlik Uygulaması ve Ders Planları / Fachpraktikum und Unterrichtspläne / Practice Teaching and Lesson Plans. Berlin: Dağyeli Verlag. 2- Coşkun, Hasan (2019). Çankırı Yapraklı İlçesi Çevre İnceleme Planı. (elektronik ortamda). 3- Özden, Y. (2005). Öğrenme ve Öğretme. 7. Baskı. Ankara: PegemA Yayıncılık. 4- Demirel, Ö. (2015). Eğitimde Yeni Yönelimler. 6. Baskı. Ankara: PegemA Yayıncılık.
    Yardımcı Kitap -
    Dersin Amacı Öğrenme ve öğretme sürecini etkileyen kavramları bilme, temel ilkeleri açıklama, etkili bir öğrenme ortamının özelliklerini değerlendirme, hedeflere uygun öğretim ortamı tasarlama ve öğretim sürecini değerlendirme
    Dersin İçeriği Bu ders öğrenme ve öğretme kavramlarını, öğrenmeyi etkileyen faktörleri, öğretim hizmetinin niteliğini, öğretim ortamının özelliklerini ve ortam değerlendirmeyi kapsar.
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster