ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Dönem Projesi SOS599 GÜZ-BAHAR 0+2 Z 15
    Öğrenme Çıktıları
    1-Verilen bir konuda araştırma yapar.
    2-Takım çalışmasına katılır.
    3-Elde edilen sonuçları yorumlar.
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Doç. Dr. Şahin Doğan
    Dersi Verenler

1-)Doktor Öğretim Üyesi Hakkı Kalaycı

2-)Doçent Dr Şahin Doğan

Ders Yardımcıları Prof. Dr. Yonca Odabaş Doç. Dr. Şahin Doğan Doç. Dr. Kemal Dil Dr. Öğr. Üyesi Fatma Ceyda Baş Dr. Öğr. Üyesi Hakkı Kalaycı
    Kaynaklar K1. Karasar, N. (2009). Araştırmalarda Rapor Hazırlama, Ankara: Nobel Yayın Dağıtım. K2.R.Neuman L. (2006). Toplumsal Araştırma Yöntemleri: Nitel ve Nicel Yaklaşımlar Cilt I, II., Çev, Sedef Özge) İstanbul: Yayın Odası. K3. Gastel, B.ve Day, R.A.(2019). Bilimsel Bir Makale Nasıl Yazılır ve Yayımlanır, Çev.editörleri, Kemal Koç, Ayhan Aksoy ve Aslı Yazıcıoğlu, Ankara: Gazi Kitabevi.
    Yardımcı Kitap YK1. Büyüköztürk, Ş. vd.(2009)Bilimsel Araştırma Yöntemleri, Ankara: Pegem Akademi. YK2. Karasar, N. (1999). Bilimsel Araştırma Yöntemi, Ankara: Nobel Yayın Dağıtım. YK3.. Aziz, A. (2008).Sosyal Bilimlerde Araştırma Yöntemleri ve Teknikleri, Ankara: Nobel Yayın Dağıtım. YK4.Büyüköztürk, Ş.(2002). Sosyal Bilimler için Veri Analizi Elkitabı. Ankara: Pegem Yayıncılık.
    Dersin Amacı Derslerden alınan bilgilerle, bir amaca yönelik olarak araştırma yapmak ve projelendirmektir.
    Dersin İçeriği Proje konusu, literatür araştırması, tasarım ve deney yapma, yorumlama, proje yazma ve sunum.
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster